backdrop
Image 303 Bitwa o Anglię 2018 Lektor PL

303 Bitwa o Anglię 2018 Lektor PL Cały film Online

20181h 47m

Huragan (eskadra 303) to historia grupy odważnych Polaków, którzy walczyli na niebie nad Anglią podczas II Wojny Światowej.

Nie tylko po to, by uwolnić Wielką Brytanię od nazistów, ale także o utrzymanie idei własnego kraju, który istniało w jego nowoczesnej formie.

Przez zaledwie dwadzieścia lat, zanim zostało zmiażdżone między przeciwstawnymi szczękami Niemiec i Rosji.

Wyposażony w niemal przestarzały huragan i (z pewną początkową niechęcią), znosząc niebieskie mundury RAF-u, podczas gdy walczyli, Polska żyła.

Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę.

Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu.

Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo” Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami.

Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów.

Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię.

Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi

„303. Bitwa o Anglię” nie jest wielką superprodukcją na miarę „Pearl Harbour”. Nie podbije światowych box office’ów, nie wykreuje mody na pamięć o polskich lotnikach walczących w bitwie o Anglię i nie pomoże w promocji polskiej historii.

Genre: Wojenny

Director: David Blair

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy


Życzymy miłego seansu!