Background
Image Aftersun 2023 Lektor PL

Aftersun 2023 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20221h 42m

Charlotte Wells debiutuje w dość niesamowitym filmie fabularnym w panelu bocznym Tygodnia Krytyki w Cannes z Aftersun, w którym występują Paul Mescal i dziewięcioletnia nowicjuszka Francesca Corio, o rozwiedzionym ojcu i jego córce udających się na letnie wakacje w budżetowym tureckim kurorcie, przerwa na słońce, która jest rodzajem pożegnania.

Film Wellsa faluje i mieni się jak basen tajemnicy; sposób, w jaki Wells uchwycił nastrój i moment, nigdy nie skupiając się na punkcie ani nie narzucając tempa, przypomniał mi młodą Lucrecię Martel.

Z niezwykłą pewnością siebie po prostu pozwala, by jej film rozwijał się w sposób naturalny, jak zapadające w pamięć i zwodniczo proste opowiadanie. Szczegóły gromadzą się; obrazy odbijają się echem; niepozorna łagodność centralnej relacji nieubłaganie zyskuje na znaczeniu.

Aftersun opowiada o tym, jak wspomnienia z dzieciństwa są wycierane do połysku przez ciągłe odtwarzanie w umyśle, o znaczeniach, których nie było wtedy, ale są teraz, ujawnione lub być może stworzone przez pamiętający umysł i obdarzone nową siłą i wdziękiem.

Genre: Dramat

Director: Alican Durbaş, Charlotte Wells, Eren Kurt, Tugce Turfan Avci

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy