Background
Image Avatar 2009 Lektor PL

Avatar 2009 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20092h 42m

Kiedy jego brat zostaje zabity w napadzie, paraplegik Marine Jake Sully postanawia zająć jego miejsce w misji na odległym świecie Pandory.

Tam dowiaduje się o chciwej korporacyjnej figurze Parkera Selfridge’a, o odejściu od rodzimej humanoidalnej „Na’vi” w celu wydobycia cennego materiału rozproszonego po ich bogatym lesie.

W zamian za operację kręgosłupa, która naprawi nogi, Jake zbiera dane do współpracującej jednostki wojskowej kierowanej przez pułkownika Quaritcha, jednocześnie próbując infiltrować ludzi Na’vi z wykorzystaniem tożsamości „awatara”.

Podczas gdy Jake zaczyna wiązać się z rodzimym plemieniem i szybko zakochuje się w pięknej kosmitce Neytiri, niespokojny pułkownik posuwa się naprzód z bezlitosną taktyką eksterminacji.

W czasie przesłuchania  mieszkał w swoim samochodzie.
Ten film trwał cztery lata, od fazy przedprodukcyjnej do wydania.
Reżyser  , znany z tego, że jest twardy na planie, rzekomo trzymał na planie gwoździarkę, której używał by przybić telefony komórkowe, które miały nieszczęście dzwonienia, do ściany nad znakiem wyjścia.
Początkowo planował ukończenie tego filmu w 1999 roku.
W tym czasie efekty specjalne, które chciał, zwiększyły budżet do 400 milionów dolarów. 
Żadne studio nie finansowałoby filmu, a zostało odłożone na pół na osiem lat.
Język Na’vi został stworzony całkowicie od podstaw przez lingwistę zatrudnił go, aby skonstruował język, który aktorzy mogliby łatwo wymówić, ale nie przypominał jednego ludzkiego języka. 
Frommer stworzył około 1000 słów.

Genre: Akcja, Fantasy, Przygodowy, Sci-Fi

Director: Ana Maria Quintana, James Cameron, Luca Kouimelis, Sarah Hinch

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy