Po kliknięciu przycisku nastąpi przekierowanie do wybranego tytułu.
Odtwarzacze są własnością zewnętrznych serwisów.
Nie mamy wpływu na treści czy reklamy jakie się tam znajdują.

Przejdź do Odtwarzacza.

Background
Image Babilon 2022 Lektor PL

Babilon 2022 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20223h 9m

Podobnie jak wkurzony słoń, który szaleje podczas początkowej sekwencji imprezy, Babilon Damiena Chazelle’a to dzika bestia filmu. W ciągu 188 minut film utrzymuje napędzane kokainą, szaleńcze tempo, nawet gdy nurkuje w momentach dzikiego piękna, oldschoolowego melodramatu, gorzkiej wściekłości i – być może najbardziej zaskakującego ze wszystkich – horroru Lynchian.

Jako eksploracja rozpustnych początków Hollywood, film zyskał wiele nieuniknionych porównań do amerykańskich eposów, takich jak Boogie Nights Paula Thomasa Andersona , który podobnie przedstawia szalony seksem wzrost i upadek jednego sektora przemysłu rozrywkowego.

Chazelle ze swojej strony często zachęca do takich porównań. Skomplikowane ruchy kamery Babylon i pełna niepokoju edycja wydają się uderzająco podobne do brawurowego stylu wizualnego, jaki prezentował poprzednik z 1997 roku. Nawet jedna scena z udziałem Tobeya Maguire’a o żółtych zębach wydaje się być bezpośrednim riffem w kultowej scenografii o nieudanym handlu narkotykami, która kończy drugą połowę Boogie Nights.

Jednak poza podobieństwami strukturalnymi i wizualnymi bardzo niewiele łączy Babylon z Boogie Nights , Casino lub innymi amerykańskimi eposami, z którymi porównywano go w ostatnich tygodniach.

Genre: Dramat, Komedia

Director: Bob Wagner, Carly Sturgeon, Damien Chazelle, David Marnell, Robert E. Kay

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy