Po kliknięciu przycisku nastąpi przekierowanie do wybranego tytułu.
Odtwarzacze są własnością zewnętrznych serwisów.
Nie mamy wpływu na treści czy reklamy jakie się tam znajdują.

Przejdź do Odtwarzacza.

Background
Image Badman 2022 Lektor PL

Badman 2022 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20221h 22m

Zadaj mi to, zagadnij tamto… co uzyskasz, gdy krzyżujesz filmy Siedem i Piła z wielkim czarnym nietoperzem?

Dostajesz The Batman , najnowszą wycieczkę na dużym ekranie dla Caped Crusader, która jest zupełnie inna. To mniej bombastyczny film komiksowy, a bardziej mroczny, seryjny morderca thriller z zagadkami, z których Jigsaw byłby dumny. To także zbyt długi, zbyt mroczny i zbyt poważny film, który czasami wystawiał na próbę moją cierpliwość. Jednak przez cały czas pojawiają się przebłyski błyskotliwości, więc chociaż nie spełnił moich oczekiwań, nadal jest to film, który domaga się obejrzenia.

Robert Pattinson zakłada maskę i pelerynę i gra Batmana, który jest młodszy i bardziej pokręcony niż wersje Bale’a i Afflecka. Na szczęście nie możemy ponownie zobaczyć historii pochodzenia postaci, ale jasne jest, że na jego psychikę wpłynęło jego trudne wychowanie i pragnienie zemsty na ludziach, którzy zabili jego rodzinę.

To Bruce Wayne, który wciąż godzi się ze swoją zamaskowaną tożsamością i wciąż czuje się trochę niekomfortowo w swojej roli. Ale w miarę rozwoju filmu widzimy jego przemianę z nieco niezdarnego doradcy policyjnego w zbawiciela Gotham City, co jest czymś, co wcześniej rzadko było rozgrywane w tak rozszerzony sposób.

Miłośników komiksów ucieszy wiadomość, że jest to film, który wykorzystuje umiejętności Batmana jako „największego detektywa na świecie”. Przez większość czasu jest na poziomie ulicy, badając serię morderstw w niektórych najciemniejszych i najbardziej obskurnych miejscach Gotham City. Na wolności czai się seryjny morderca, zderzając się z niektórymi z najbardziej cenionych dygnitarzy w mieście, a Batman jest mroczną postacią, która kręci się za Jimem Gordonem, wyłapując wskazówki na każdym miejscu zbrodni.

Praca detektywistyczna i neo-noirski ton filmu Matta Reeve’a odróżniają go od filmów o Bat, które pojawiły się wcześniej. To bardziej tajemnica kryminalna niż film akcji, chociaż jest kilka scen, które przyspieszają tętno, takich jak scena pościgu samochodowego między Batmanem a Pingwinem (nie do poznania Colin Farrell). Widzowie nie powinni jednak spodziewać się wysokooktanowego filmu o superbohaterach, który faworyzuje rękoczyny zamiast gadania, ponieważ jest to w większości pozbawiona humoru sprawa, która skupia się bardziej na mózgu Batmana niż na jego mięśniach.

Pattinson znakomicie sprawdza się w roli ponurego Batmana, umiejętnie ukazując w swoim przedstawieniu zarówno swój spryt, jak i mentalne zmagania. Kiedy został ogłoszony do roli, klawiaturowi wojownicy wystąpili z mocą, by skrytykować reżysera za wybranie byłej gwiazdy Zmierzchu . Jednak Pattinson udowodnił, że jest zdolnym aktorem poza tym letnim filmem i jego kontynuacją i miejmy nadzieję, że jego kolej jako Batman da każdemu przeciwnikom powód do zmiany opinii o nim.

W obsadzie znaleźli się wspomniany Farrell jako The Penguin, Zoe Kravitz jako Catwoman, Jeffrey Wright jako Jim Gordon i John Turturro jako Carmine Falcone. Wszyscy są znakomici jak zawsze, ale to Paul Dano kradnie show. Słynny aktor gra najgorszego filmu, Człowieka-Zagadkę, i daje prawdopodobnie swój najlepszy występ na ekranie do tej pory.

Genre: Akcja, Komedia

Director: Philippe Lacheau

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy