Background
Image Diego Maradona 2019 Lektor PL

Diego Maradona 2019 Lektor PL

20192h 10m

Zbudowany z ponad 500 godzin nigdy wcześniej nie widzianych nagrań, dokument ten koncentruje się na karierze znanego piłkarza Diego Armando Maradony , który grał w SSC Napoli w latach 80-tych.

Poszedłem zobaczyć to z niepokojem. Opowieść Maradony była opowiadana wiele razy, a jego upadek zawsze był jedną z najsmutniejszych historii piłkarskich. Ten dokument jednak korzysta z wcześniej niewidocznych materiałów filmowych.

Uważam to za interesujący i nieco inny wgląd w jednego z największych piłkarzy na świecie.

Dla mnie wiele mi opowiadało o włoskiej mentalności, tak samo jak o niespokojnej duszy Maradony.

Wciąż spędzam godziny w ogrodzie, próbując zrobić upiory z moją piętą.

Były bramkarz Anglii Peter Shilton powiedział, że wraz z kilkoma innymi byłymi piłkarzami z Anglii odmówił zaproszenia na brytyjską premierę filmu, ponieważ grali w rzutki.

Wswoim uznanym filmie dokumentalnym Formuły 1, Senna , reżyser Asif Kapadia znalazł drogę do duszy kierowcy wyścigowego Ayrtona Senny dzięki jego długiej rywalizacji z jego antytetycznym nemezis Alainem Prostem. Pomimo braku wcześniejszego zainteresowania (lub wiedzy o F1).

Senna uznałem, że jest onzarówno informacyjny, jak i wciągający.

Fascynujący portret mężczyzny, którego szybkie osiągnięcia wcześniej nic dla mnie nie znaczyły.

W swojej najnowszej pracy Kapadia po raz kolejny skupił się na sporcie, w którym nie mam żadnych emocjonalnych inwestycji – futbolu. Jednak oglądając ten typowo punkowy portret najbardziej niesławnego sportowego syna Argentyny.

Ggarnęła mnie powszechnie dostępna opowieść o podzielonej duszy, ale postać, której podwójna osobowość zawarta jest w dwóch nazwach tytułu filmu; Diego i Maradona.

„Chciałbym wiedzieć”, mówi francuski dziennikarz, który wpada w pierwsze pytanie, „jeśli Maradona wie, czym jest Camorra…” To prowokacyjny gambit, a młody piłkarz, wpatrzony w blask kamer i lamp błyskowych, wygląda zaskoczony. Doskonale prezentuje również stoisko Kapadii. Oowieść o łachmanach i bogactwach, świętych i grzeszników, zbrodni i futbolu, kontuzji i zwycięstwie.

Wszystko rozgrywa się na tle miasta, które ucieleśnia jego podzielonego ducha.

Genre: Dokumentalny

Director: Asif Kapadia

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy