Background
Image Dobranoc, mamusiu 2022 Lektor PL

Dobranoc, mamusiu 2022 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20221h 32m

Przeróbki filmów rzadko są tak dobre, jak oryginały, zwłaszcza w gatunku horrorów. Wystarczy wziąć pod uwagę kiepskie przeróbki Psycho , The Fog i Flatliners jako dowód tego.

Oczywiście, istnieją wyjątki. Let Me In , remake Matta Reevesa z 2010 r. Wampirskiej opowieści Tomasa Alfredsona Let The Right One In , był w rzeczywistości całkiem niezłym filmem, ponieważ reżyserowi udało się zachować napiętą i uduchowioną atmosferę upiornego oryginału.

Inwazja porywaczy ciał Philipa Kaufmana , która została wydana w 1978 roku, również jest przyzwoitym remake’iem i jest prawdopodobnie bardziej przerażająca (i ogólnie lepsza) niż komunistyczna alegoria Dona Siegela z 1956 roku.

Dlaczego mówię o remake’ach? Cóż, jeśli jeszcze nie wiesz, Goodnight Mommy Matta Sobela , który jest obecnie transmitowany w Prime Video na niektórych terytoriach, to remake austriackiego filmu z 2014 roku o tej samej nazwie.

Oba filmy są podobne w fabule, koncentrując się na braciach bliźniakach Eliasie i Lukasie, którzy składają wizytę swojej matce aktorce, tylko po to, by odkryć, że nie jest ona już taką osobą, jaką była kiedyś.

Maska medyczna, która otacza jej twarz, jest jedyną różnicą, którą zauważają po przybyciu, ale chłopcy mają więcej zmartwień niż jej wygląd zewnętrzny. Tam, gdzie kiedyś ich matka była ciepła i opiekuńcza, teraz jest zimna i zdystansowana, a jej zachowanie jest granicznie agresywne.

Genre: Dramat, Horror, Thriller

Director: Matt Sobel

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy