Background
Image Drive My Car 2021 Lektor PL

Drive My Car 2021 Lektor PL Cały film Online

20212h 59m

Drive My Car to wyjątkowy film. To film o języku, ale jego milczenie niesie ze sobą najpotężniejsze momenty komunikacji. To trzygodzinny dramat o żałobie, ale doświadczenie oglądania go jest bardzo luźne i dziwnie pocieszające. I jest to jedna z nielicznych adaptacji dzieła znanego japońskiego pisarza Harukiego Murakamiego, choć momenty najlepiej oddające jego styl wymyślił reżyser Ryûsuke Hamaguchi.

Razem te sprzeczności sprawiają, że Drive My Car jest zegarkiem elektryzującym , ale trudnym do właściwego podsumowania. Teraz transmitowane w HBO Max i rywalizujące na rozdaniu Oscarów, znajduje szerszą publiczność, która może sama doświadczyć jej magii.

To przyciągające uwagę to kolejna ujawniająca się sprzeczność: pomimo bogatej historii filmowej Japonii, w tym filmowców Akiry Kurosawy i Hayao Miyazaki, Drive My Car jest najczęściej nominowanym filmem w kraju do Oscarów i pierwszym, który otrzymał ukłon w kategorii Najlepszy Film. To także pierwszy nieanglojęzyczny film z dowolnego kraju, który został wybrany najlepszym filmem przez wszystkie trzy główne amerykańskie grupy krytyków.

Uznanie pojawia się w czasie niepewnej nadziei na przyszłość międzynarodowego filmu. „Drive My Car” zdobył Złote Globy dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, nagrody, której ostatnimi dwoma zwycięzcami byli Minari Lee Isaaca Chunga i Parasite Bong Joon Ho . Nominacja Minari była kontrowersyjna jako film rozgrywający się w Arkansas, który opowiada o bardzo amerykańskich doświadczeniach związanych z imigracją i izolacją. Pomimo scenariusza w języku angielskim i koreańskim Minari został jednak zdegradowany do kategorii języków obcych.

Genre: Dramat

Director: Hayato Kawai, Hiroki Kubota, Naoki Watanabe, Ryusuke Hamaguchi, Takamasa Oe

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy


Życzymy miłego seansu!