Background
Image Duchy Inisherin 2022 Lektor PL

Duchy Inisherin 2022 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20221h 54m

Jeśli chodzi o zdania, które wywołały wojny i spowodowały rozlew krwi, ta prosta wypowiedź jest dość oswojona. Nie jest tak deklaratywny jak „Świat musi być bezpieczny dla demokracji”, nie tak inspirujący jak „Będziemy walczyć na plażach, będziemy walczyć na lądowiskach, będziemy walczyć na polach i na ulicach…”, nie jak pasywno-agresywny jako „Nie możecie mieć konfliktu, nie będąc sami agresorami”.

Jednak dla Irlandczyka wciąż wstrząsa to światem, zwłaszcza że pochodzi z ust jego najlepszego przyjaciela na świecie. Każdego dnia Pádraic Súilleabháin ( Colin Farrell ) idzie nieutwardzoną drogą, która biegnie wzdłuż skraju jego wioski na wyspie Inershin, obok kamiennych murów i posągu błogosławionej dziewicy, do domu Colma Doherty’ego ( Brendan Gleeson ).).

Potem idą do miejscowego pubu iz kuflami w ręku marnują popołudnie na pogawędkach i piosenkach. Tak było odkąd Pádraic pamięta. Tak będzie do końca czasów.

Pewnego dnia Pádraic opuszcza skromny dom, który dzieli ze swoją siostrą Siobhan (Kerry Condon), stadem krów i miniaturowym osłem Jenny, i idzie po swojego kompana do picia.

Nie ma odpowiedzi na jego pukanie. Szpieguje Colma przez okno, siedzącego samotnie i palącego. Zdezorientowany mężczyzna idzie samotnie do tawerny. „Czy wiosłowałeś?” pyta barman.

„Chyba nie wiosłowaliśmy” — odpowiada Pádraic. Kiedy w końcu dogania Colma przy barze, jego kumpel każe mu usiąść gdzie indziej. Co się dzieje, młodszy mężczyzna chce wiedzieć. A potem Colm mówi siedem słów, które będą kosztować tych dwóch panów znacznie więcej niż tylko ich przyjaźń.

Genre: Dramat, Komedia

Director: Cameron Lawther, Jeanette McGrath, Martin McDonagh, Peter Kohn, Robert Kiernan

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy