Background
Image Dzika noc 2022 Lektor PL

Dzika noc 2022 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20221h 52m

Między Die Hard i Kevin sam w domu, odpieranie intruzów w jednym miejscu stało się Bożym Narodzeniemtradycja na równi z wypiciem kilku ajerkoniaków i kłótnią o reformę podatkową ze starszymi krewnymi. Nowy film akcji Violent Night, który odwołuje się do obu wyżej wymienionych filmów z nazwy, a także z nieustannym hołdem dla wszystkich, wpasowuje się w sezonowe oblężenie w post-John Wick beat-em-up, zapoczątkowany przez producenta Davida Leitcha. To może i powinno, a czasem udaje się, być trafnym połączeniem gatunku z sztuczką, nowością tematu, która okazuje się niezbędna do przedłużenia każdej zwycięskiej formuły.

I tak jak Gene Kelly czy Jackie Chan nieustannie wprowadzali innowacje, wprowadzając nieoczekiwane rekwizyty i otoczenie do swoich rutynowych ćwiczeń fizycznych, tak też nieokrzesany Święty Mikołaj (David Harbour) prowadzący kontrofensywę osiąga dobre wyniki z arsenału do jego dyspozycji ozdobny bibelot.

Nie chcę być Scrooge’em, ale okazjonalne wyłupienie oczu gwiazdą na czubku drzewa lub garotą z zapalniczki tylko nadaje filmowi z węglem zamiast mózgu mroźną atmosferę zaradności.

Wszelka spryt zatrzymuje się na improwizowanej broni, wystarczająco brutalnych uderzeniach wciśniętych w na wpół upieczoną fabułę, jak tyle kawałków kandyzowanej moreli w niedopieczonym cieście owocowym.

Pod skoagulowaną warstwą kasztanowej krwi ta wesoła masakra chce podzielić się przychylnością wobec mężczyzn z świątecznej taryfy, którzy nie zabiegają o ocenę R, ponieważ ponownie zapoznaje rozgoryczonego Świętego Mikołaja z duchem Bożego Narodzenia i martwego ojca ze znaczeniem rodziny.

Pomiędzy powierzchownym sentymentalizmem przyczepionym do ostatniego aktu i drugorzędnymi fujami z Księgi Złych Słów Deadpoola, nie ma wiele do podziękowania St. Nickowi za ten rok.

Genre: Akcja, Komedia, Kryminał, Thriller

Director: Tommy Wirkola

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy