Background
Image Free Solo ekstremalna wspinaczka 2019 Lektor PL

Free Solo ekstremalna wspinaczka 2019 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20181h 40m

Zapierająca dech w piersiach przyroda i przerażający plan. Wspinaczka na wysokość 2300 m po niemal pionowej skale, i to bez zabezpieczenia.

Alex Honnold wykonał potrójną koronę wspinaczki w Yosemite. El Cap, Half Dome i Mt. Watkins.

Alex Honnold postanowił dokonać niemożliwego i spełnić życiowe marzenie. Wspiąć się na majestatyczny El Capitan w parku narodowym Yosemite.

Skan mózgu Alexa w filmie nazywany jest „MRI”. Ta metoda obrazowania jest powszechnie stosowana u sportowców. Mają rozległość uszkodzenia tkanki wizualizowaną przez radiologa. Alex badano za pomocą „fMRI” lub funkcjonalnego MRI, który śledzi miejscowy przepływ krwi. W zakresie sekund, ale który wzrasta wraz ze wzrostem aktywności neuronalnej. Interpretacja przedstawiona w filmie sugeruje, że Alex miał zmniejszoną reakcję na straszne bodźce. (zdjęcia tonących statków, noży itp.). Ponieważ wydaje się, że nie ma zwiększonej aktywności w ciele migdałowatym w porównaniu z innymi przedmiotami uważanymi za „normalne. „

Cel uda się osiągnąć, ale tylko wtedy, gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem, a jak wiadomo, przy tego rodzaju wspinaczce możliwa jest nieskończona liczba scenariuszy, wystarczy obluzowany kamień, silniejszy powiew wiatru. „Free Solo” zachwyca i zdumiewa widokami, ale ukazuje też motywacje ekstremalnego wspinacza. Często niezrozumiałe dla postronnych, którzy nie wiedzą, po co ryzykować życie dla czegoś tak błahego jak sport wyczynowy, uprawiany w dużej mierze tylko dla samego siebie i ciągłego przekraczania własnych granic. Alex niczego nie tłumaczy, ale po prostu wspina się dalej, wyznaczając limity ludzkiej wytrzymałości.

Genre: Dokumentalny

Director: Elizabeth Chai Vasarhelyi, Jimmy Chin

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy