Background
Image Gdyby ulica Beale umiała mówić 2019 Lektor PL

Gdyby ulica Beale umiała mówić 2019 Lektor PL Cały film Online

20181h 59m

Młodziutka Tish kocha Fonny’ego nad życie. Z wzajemnością, bowiem chłopak nie widzi świata poza nią. Zostają jednak rozdzieleni, gdy Fonny trafia do więzienia pod zarzutem gwałtu na pewnej Portorykance. Chłopak ma doskonałe alibi, ale zdaje się, że w oczach policji niweluje je kolor jego skóry. Tish i Fonny nie przestają się jednak kochać, spodziewają się zresztą dziecka. Dziewczyna i jej doświadczona przez życie matka podejmują różne próby uwolnienia chłopaka od postawionych mu zarzutów. Czy miłość i rodzinna solidarność będą w stanie złagodzić traumę dłuższego pobytu w więzieniu?

Powieść Baldwina „podąża za Tish, świeżo zaręczoną kobietą z Harlemu, która ściga się z czasem, aby udowodnić niewinność swojego kochanka. Podczas noszenia swojego pierwszego dziecka.” Jest to celebracja miłości opowiedziana przez historię młodej pary, ich rodzin i ich życia.

Jeśli Beale Street mógł mówić, to jest adaptacją powieści Jamesa Baldwina, której poświęcony jest film. Jest to ulubiony autor reżysera Barry Jenkins. Opublikowana w 1974 r. Książka zaowocowała już bezpłatną adaptacją filmową „Miejsce serca” Roberta Guédiguiana w 1998 r. Reżyser „Moonlight” odkrywa, czy „Beale Street” może mówić w latach 2009-2010 i postanawia w 2013 r. Nakreślić scenariusz. Przeprowadził się do Europy, aby to zrobić, szczególnie w Berlinie, po tym, jak znalazł się w Brukseli z okazji napisania Moonlight.

Klisze fotografów, takich jak Gordon Parks, Jack Garofalo i Paul Fusco, pomogły przywrócić nastrój okolicy miasta pod koniec lat sześćdziesiątych i na początku lat siedemdziesiątych. Fotografia „Grobowców” (więzienia nowojorskie)) 1973-74 autorstwa Bruce’a Davidsona również okazała się nieoceniona. Na światło Barry Jenkins i operator James Laxton przyjrzeli się pracy Roya DeCaravy: „Chcieliśmy przetłumaczyć. Język Baldwina i czystą energię Harlema ​​na wizualne pisanie i fotografowanie.”

Genre: Dramat, Kryminał, Romans

Director: Barry Jenkins

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy


Życzymy miłego seansu!