Background
Image Girl 2019 Lektor PL

Girl 2019 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20181h 45m

Lara to 15-letnia dziewczyna, urodzona w ciele chłopca, który marzy o zostaniu baletnicą.

Otwarte dla dziewcząt, chłopców i tych, którzy nie byli. 500 osób w wieku od 14 do 17 lat, ale żaden z nich nie potrafił dobrze tańczyć. Filmowcy postanowili najpierw rzucić resztę tancerzy, a tam znaleźli Victora Polstera.

Lukas Dhont czerpał inspirację do filmu w 2009 roku, kiedy przeczytał artykuł w gazecie o urodzonej przez Belgię dziewczynie, która marzyła o zostaniu baletnicą. W 2018 r. Wzięła udział w premierze w Cannes.

Oficjalne zgłoszenie Belgii do kategorii „Najlepszy film obcojęzyczny” 91. Nagrody Akademii w 2019 roku.

Kiedy zaczął studiować kino w szkole, Lukas Dhont natknął się na artykuł o młodej dziewczynie urodzonej w ciele chłopca, ale przekonanej o byciu dziewczyną: „Od razu poczułam podziw i byłam zachwycona mogąc pisać o postaci jak ona: ktoś odważny, który w bardzo młodym wieku kwestionował związek ustanowiony przez społeczeństwo między płcią a płcią ”.

Z Girl Lukas Dhont chciał zająć się naszym postrzeganiem płci, z którym zmagał się od dzieciństwa.

Pochodzący z treningu tanecznego Victor Polster stawia pierwsze kroki przed kamerą z dziewczyną. Około 500 osób w wieku od 14 do 17 lat przesłuchanych, zarówno cisgender, dziewczęta, chłopcy, jak i osoby transpłciowe. Nie mogąc znaleźć przekonującego wykonawcy, zespół zwrócił się do obsady tancerzy i odkrył Polstera, który pasował do tego, czego szukała.

Genre: Dramat

Director: Lukas Dhont

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy