Background
Image Glass Onion Film z serii Na noże 2022 Lektor PL

Glass Onion Film z serii Na noże 2022 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20222h 19m

Pierwsza była dobra… ta jest lepsza: genialna, zaskakująco niedorzeczna i przyjemna nowa kryminał z Danielem Craigiem jako legendarnym detektywem z głębokiego południa, Benoit Blanc. Reżyser i scenarzysta, Rian Johnson, stworzył własny model pracy z zagadką morderstwa, umiejscowiony w równej odległości między podejściem Agathy Christie, w którym sprawca zostaje ujawniony na samym końcu, a podejściem Columbo, w którym dzieje się to na samym początku.

Tutaj, podobnie jak w pierwszym filmie, tożsamość winnego wyłania się stopniowo w drugiej połowie – nie tyle zwrot akcji, ile rozwijający się piruet. Ale Johnson i jego enigmatyczny, przeciągający się detektyw nie pozwalają nam zgadywać.

Edward Norton to nieznośny brat techniczny o imieniu Miles Bron, który stał się multibiliardem dzięki swoim udziałom w Alpha, internetowej sieci łączącej dane, wiadomości i kryptowaluty.

Zaprasza całą grupę kumpli i innych „destruktorów” na swoją prywatną wyspę z gigantycznym budynkiem o nazwie Szklana Cebula z kopułą na przyjęcie o tematyce tajemniczego morderstwa: wśród nich jest polityk Claire Debella (Kathryn Hahn), supermodelka, która została projektantką Birdie Jay (Kate Hudson), YouTuber i działacz na rzecz praw mężczyzn Duke Cody (Dave Bautista), naukowiec Lionel Toussaint (Leslie Odom Jr) i – co najbardziej niekomfortowe – Cassandra Brand (Janelle Monáe), która miała oryginalny pomysł na Alpha, ale została usunięta z firmy przez Milesa i jego prawników za ledwie dolara.

Genre: Komedia, Kryminał, Tajemnica

Director: Rian Johnson

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy