Background
Image Granica 2019 Lektor PL

Granica 2019 Lektor PL Cały film Online

20181h 50m

Wymykająca się wszelkim klasyfikacjom gatunkowym historia koncentruje się na losach szwedzkiej celniczki Tiny. Z niesamowitym zmysłem powonienia, która wikła się w skomplikowaną moralnie relację z podejrzanym włóczęgą. Czy jej niepokój jest słuszny? Dokąd zaprowadzi śledztwo? Pewne szczególne cechy obojga bohaterów od razu rzucają się w oczy. To nie będzie zwyczajna love story… Na pewno nie.

Subpot o pedofilskim pierścieniu został wynaleziony do filmu i nieobecny w oryginalnym opowiadaniu. Być może można to było uznać za ukłon w stronę wcześniejszej powieści Johna Ajvide Lindqvista. „Pozwól mi wejść”, która zawierała wątek o pedofilach, ale którego pominięto w adaptacji filmowej.

Aktorka Aubrey Plaza, w żaden sposób nie angażująca się w ten film, była takim fanem, że filmowcy zaproponowali, że będzie mogła gościć pokaz. Zaaranżowała to w teatrze w Los Angeles i zaprosiła 60 osób. Dziesięć minut przed jej rozpoczęciem poinformowano ją, że film nie pojawił się w teatrze. Weszła do hallu, żeby o tym poinformować, ale oznajmiono, że film nadszedł. Wszyscy usiedli, a potem minęło czterdzieści minut. Poprosiła przyjaciół Freda Armisena i Nicka Krolla, którzy byli na widowni, aby wyszli na scenę i zabawiali wszystkich. Armisen udawał, że jest reżyserem, a Kroll pytał publiczność. Trwało to kolejne dwadzieścia minut. Ostatecznie kierownictwo teatru stwierdziło, że film nigdy nie dotarł, ale zaproponował pokazanie tłumowi filmu „Suspiria”. Następnie, Godzinę po ukazaniu się Suspirii, odłączyli film gwałtownie i zaczęli grać Granicę, która w końcu dotarła. Plaza opowiedział tę historię w programie The Conan O’Brien Show.

Pomysł na trolle „ścigane przez błyskawice” i lęk przed grzmotem jest pozostałością po pogańskich czasach Skandynawii. W wierze pogańskiej bóg gromu, Thor, polował na gigantów i zabijał ich uderzeniem młota, czyli uderzeniem pioruna. W późniejszym folklorze żyło się tak jak różne złe stworzenia, takie jak trolle i wilkołaki, które boją się grzmotu.

Genre: Dramat, Fantasy, Romans, Sci-Fi, Thriller

Director: Ali Abbasi, Erik Lövoll, Peter Hjorth, Rikard Waxin

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy


Życzymy miłego seansu!