backdrop
Image Kamerdyner 2018 PL

Kamerdyner 2018 PL Cały film Online na Filman, Cda

20181h 56m

„Kamerdyner” to opowiedziana z epickim rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX.

Film opowiada historię rodziny von Krauss żyjących na terenie Pucka, a także miłość między kaszubskim chłopcem Mateuszem i niemiecką arystokratką Maritą.

Scenariusz przedstawia skomplikowany los trzech narodów zamieszkujących byłego polsko-niemieckiego pogranicza na północnych Kaszubach, gdzie linia granicy w Wersalu po pierwszej wojnie światowej dzieliła nie tylko ziemię, ale także ludność.

Scenariusz ma cztery dekady i pokazuje złożone postawy i wybory, które ludzie muszą tu zrobić.

Pruski antypolski walczył z kaszubskim patriotyzmem, który w 1939 r. Zakończył się masowym mordem dokonanym w tysiącach Kaszubów w lasach pod Piasnicą.

Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W Lasach Piaśnickich naziści dokonują mordu na ludności cywilnej – pierwszego ludobójstwa tej wojny.

Kamerdyner

Genre: Dramat

Director: Filip Bajon

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy