Background
Image Kraina Snów 2022 Lektor PL

Kraina Snów 2022 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20221h 57m

Niezauważeni, z wyjątkiem fanów animacji, Japończycy wyprodukowali w ostatnich latach wiele pełnometrażowych kreskówek, w tym jeden „Akira”, który osiągnął status kultowego. „Little Nemo” jako pierwszy został wydany w Stanach Zjednoczonych i jest hybrydą japońskiej animacji, amerykańskiego scenariusza i anglojęzycznej ścieżki dźwiękowej dubbingowanej przez Mickeya Rooneya .

Zainspirowany klasycznymi komiksami Winsora McCaya film zabiera całkowicie nieciekawego bohatera, Małego Nemo, w podróż przez Slumberland i przerażający sąsiedni świat, Nightmareland. Robiąc z Nemo głupka, film podąża tylko za starą tradycją animacji, zgodnie z którą bohater jest często najmniej interesującą postacią w historii.

Tak jest w tym przypadku. Po tym, jak łóżko Nemo wzbija się w powietrze i wyskakuje przez okno sypialni do Krainy Slumberlandów, wkraczamy do świata, który wydaje się być inspirowany „ Żółtą łodzią podwodną ”. Film tylko luźno podąża za fabułą, przechodząc od jednej przygody i postaci do drugiej w sposób, który sugeruje logikę snu.

Mały Nemo to zasadniczo kula bilardowa niezbędna do przenoszenia nas z jednej kieszeni do drugiej; spędza dużo czasu w piżamie, spadając w nieskończoność i krzycząc „Ohhhhhhhh!” Podczas swojej podróży zbiera kilku kumpli, w tym naukowca, naganiacza i cztery gobliny o szeroko otwartych oczach. Zaprzyjaźnia się też z siwobrodym starym królem Morfeuszem, który powierza mu królewskie berło i klucz oraz przestrzega, by nigdy, przenigdy nie otwierał nimi drzwi, za którymi czają się koszmary.

Genre: Dramat, Familijny, Fantasy, Przygodowy

Director: Francis Lawrence

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy