Background
Image Kursk 2018 Lektor PL

Kursk 2018 Lektor PL Cały film Online

20181h 57m

Film podąża za katastrofą okrętów podwodnych z 2000 K-141 Kursk i rządowymi zaniedbaniami, które nastąpiły później.

Podczas gdy marynarze walczą o przetrwanie, ich rodziny desperacko walczą z politycznymi przeszkodami i niemożliwymi szansami na uratowanie ich.

To jest ostatni film Michaela Nyqvista.

Zmarł na raka płuc w czerwcu 2017 roku, miesiąc przed zakończeniem zdjęć. Ale według The Guardian, Nyqvist zakończył swoje sceny.

Rozpoczęcie zdjęć miało rozpocząć się we wrześniu 2016 r.

Większość zdjęć nakręcono w Belgii, szczególnie w studiach AED w Antwerpii, w kilku naturalnych sceneriach. 

Trzy do czterech tygodni zdjęć odbyło się we Francji, głównie w bazach wojskowych.

Według The Hollywood Reporter rosyjskie ministerstwo obrony początkowo obiecało współpracę z załogą. Ale później podobno zaniepokoiło się przyznaniem dostępu do tajnych informacji i lokalizacji. Przeniesione do Francji i Belgii. Filmowanie rozpoczęło się w bazie marynarki w Tulonie, Francja, 26 kwietnia 2017 r.

Władimir Putin został odcięty z filmu, ale zanim aktor został obsadzony w roli. Putin, który miał zaledwie trzy miesiące na posadę rosyjskiego prezydenta, gdy doszło do tragedii w 2000 roku. Był gotowy, aby pojawić się jako postać wspierająca w co najmniej pięciu scenach w filmie. Według The Hollywood Reporter, prezes EuropaCorp. Luc Besson chciał przenieść uwagę historii na misję ratunkową, a nie na politykę stojącą za katastrofą. Teoria głosi, że nikt z EuropaCorp nie został zhackowany. Remember Wywiad ze słońcem narodu (2014)?.

Genre: Dramat, Historyczny

Director: Thomas Vinterberg

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy


Życzymy miłego seansu!