Background
Image Maiden 2019 Lektor PL

Maiden 2019 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20191h 37m

Historia Tracy Edwards, 24-letniej kucharki na czarterowych łodziach, która została kapitanem pierwszej w historii kobiecej załogi. Weszła w wyścig Whitbread Round the World Race w 1989 roku.

To jest klejnot. Świetna historia o dwóch rzeczach. Jedna z pierwszych kobiecych drużyn, która weźmie udział w wyścigu dookoła świata. I prawie grecka epicka opowieść o wytrwałości i sukcesie. Edwardsowi pokazano „brodawki i wszystko” z niepewnością, napadami gniewu i wątpliwościami. Mimo to, a może właśnie z tego powodu, staje się prawdziwą bohaterką. Ktoś ma dalekowzroczność, aby nakręcić wiele filmów podczas wyścigu.

Więc nie polegamy tylko na wywiadach lub narracji, ale możemy zobaczyć faktyczny wyścig i jego cudowność. Wywiady z kobietami są dobrze zredagowane i wtedy naprawdę masz bardzo dobry obraz ich prawdziwego życia. Nie marnując filmu, ale nieco rozpraszając, jest rozmyślanie o feminizmie, które jest prawdopodobnie nieuniknione, ponieważ byli wyśmiewani i patronowani przez innych kierowców i media. Jednak dokument pokazuje, bez ironii, jak rodzące się feministki zakładają seksowne kostiumy kąpielowe, aby odwrócić uwagę mediów. Wtedy, jak teraz, „ismy” na ogół nie napędzają historii. Jednym drobnym problemem (ale znowu nie psuje filmu) jest brak jakiegokolwiek wyjaśnienia terminów, których osoby niezaznajomione z wyścigami jachtowymi mogą nie zrozumieć. Kilka razy wspomniano o „wyścigach meczowych”, ale nigdy nie wyjaśniono, więc nie jest jasne, dlaczego jest to ważne.

Wyjaśniono również, że łodzie mogą wygrać „etap” wyścigu. Ale nigdy nie wyjaśniono, w jaki sposób wygrane odcinki dyskretne wpływają na wygraną.

Genre: Dokumentalny

Director: Alex Holmes

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy