Background
Image Men 2022 Lektor PL

Men 2022 Lektor PL Cały film Online

20221h 40m

W następstwie osobistej tragedii Harper wycofuje się samotnie na piękną angielską wieś, mając nadzieję, że znajdzie miejsce do uzdrowienia. Ale wydaje się, że ktoś lub coś z okolicznych lasów ją śledzi. To, co zaczyna się jako gotujący się strach, staje się w pełni ukształtowanym koszmarem, zamieszkałym przez jej najciemniejsze wspomnienia i lęki.

W zaskakującym wstępie, w którym rozgrywają się ludzie Alex Garland’s Menpełen niepokoju i paranoidalny ton, zmieniający życie traumatyczne wydarzenie dla Harper Jessie Buckley, wstrząsa niesamowitą piosenką miłosną zsynchronizowaną z reakcją na twarz w szoku. Zdjęcia regularnego współpracownika Roba Hardy’ego również są przefiltrowane przez pomarańczowy odcień, być może reprezentując złowrogą niepewność i niebezpieczeństwo, z którymi zdaje się żyć na co dzień.

I podczas gdy angielska wieś, którą odwiedza i wynajmuje w ramach procesu leczenia, jest uchwycona rozległą przestrzenią, niebieskimi klombami, pocieszającą posiadłością i typowymi hipnotycznymi, wizualnymi dziwactwami filmowca, to przede wszystkim projekt dźwięku dostaje się tutaj pod skórę. Muzyka Geoffa Barrowa i Bena Salisbury’ego jest naprawdę przerażająca, ale proste koncepcje, takie jak przemieszczanie się dźwięku i odbijanie się echem w tunelu, tworzą coś wyjątkowo denerwującego.

Podobnie jak debiut i drugie filmy Alexa Garlanda ( Ex Machina i Annihilation ), Mento ćwiczenie mózgowe, które wymaga interpretacji widza wraz z badaniem mnóstwa obrazów, które wydają się inspirowane folklorem (przygotuj się na wpisanie takich rzeczy, jak „nagi mężczyzna, znaczenie czterolistnej koniczyny” w wyszukiwarce Google).

Jest to jednak również stosunkowo prosty thriller o inwazji na dom, w którym narasta napięcie, które szybko staje się klaustrofobiczne i duszące, ponieważ każdy odrzut zaczyna wydawać się daremny. Pod pewnymi względami jest to zaleta, ponieważ gdy film się zaczyna, jest to praktycznie pociąg towarowy pełen napięcia i szokujących obrazów, ale niektóre aspekty ekspozycji wydają się nieco niedogotowane (chociaż zawsze jest możliwe, że więcej ujawni się na powtórkach, co bardzo polecić).

Genre: Dramat, Horror, Tajemnica

Director: Alex Garland, Barney Shakespeare, Danni Lizaitis, Zoe Liang

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy


Życzymy miłego seansu!