Background
Image Na Zachodzie bez zmian 2022 Lektor PL

Na Zachodzie bez zmian 2022 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20222h 27m

Ten film, wyreżyserowany przez Edwarda Bergera na podstawie scenariusza, który napisał z Lesley Paterson i Ianem Stokellem , jest pierwszą niemiecką wersją słynnej powieści Ericha Marii Remarque o I wojnie światowej, napisaną po niemiecku i opublikowaną w 1928 roku. adaptacja książki, wydana w 1930 roku, była amerykańska, wyreżyserowana przez Lewisa Milestone’a i była swego rodzaju punktem zwrotnym wczesnej amerykańskiej kinematografii dźwiękowej.

Został dobrze przyjęty i uznany za tak potężny, że uznano go za potencjalny środek odstraszający przed przyszłą wojną. Okazało się to błędne. (A sam Remarque twierdził, że jego intencją nie było napisanie testamentu pacyfistycznego na tyle, aby wyraźnie przedstawić agonię młodego rekruta na wojnie).

Druga wersja, w 1979 roku, wyreżyserowana przez Delberta Manna („ponurego” reżysera według Andrew Sarrisa) z Richardem Thomasem w roli głównej , słynącym wówczas z roli świętego, szczerego Johna Boya Waltona w „The Waltons„, nie miała blisko ten sam wpływ.

Podejrzewam, że nie będzie to również renderowanie (i mam na myśli „renderowanie” w więcej niż jednym sensie) tej historii, co jest jednak oficjalnym zgłoszeniem niemieckich filmów do Oscara w tym roku.

Genre: Akcja, Dramat, Historyczny, Wojenny

Director: Edward Berger

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy