Background
Image Nitram 2022 Lektor PL

Nitram 2022 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20210h 0m

W kluczowym momencie tego wstrząsającego dramatu Justina Kurzela, reżysera filmów Snowtown , Makbet i Prawdziwa historia gangu Kelly’ego , młody mężczyzna wchodzi do sklepu z bronią z torbą pieniędzy i wychodzi z całym arsenałem broni palnej. Niezwykłe jest to, jak przerażająco rzeczowa jest ta scena, z jej swobodną rozmową o rzucaniu amunicji i „ładnych” torbach do noszenia.

Tak, jest trochę lepki moment, kiedy młody człowiek ujawnia, że ​​nie ma licencji, ale można to obejść, gdy zgadza się nie rejestrować swoich zakupów. Więc umowa jest zakończona; uścisk dłoni, wymiana pieniędzy („przyjemność, dzięki za interes”), a śmiercionośna broń zostaje wysłana do świata, w którym nikt nie jest bezpieczny.

Przez większość swojego czasu Nitram nie dotyczy kontroli broni – a przynajmniej tak się nie wydaje . Zamiast tego przedstawia przemyślaną, intymną opowieść o spóźnionych zmaganiach samotnika z odmieńcem w dorastanie, wspaniale przedstawioną przez Caleba Landry’ego Jonesa , który zdobył nagrody dla najlepszego aktora na festiwalu filmowym w Cannes w 2021 roku oraz w Australijskiej Akademii Sztuk Kina i Telewizji nagrody, gdzie film Kurzela przetoczył się przez tablicę.

Kpiąco nazywany Nitram (jego imię zostało odwrócone), ta kolczasta, niestabilna emocjonalnie postać mieszka z mamą i tatą na przedmieściach Australii w połowie lat 90.

Jego ojciec (grany w prawie nierozpoznawalny sposób przez Anthony’ego LaPaglię) kocha swojego syna, ale stara się powstrzymać jego lekkomyślne impulsy, takie jak dawanie odpalonych fajerwerków dzieciom w miejscowej szkole. Tymczasem jego mama (Judy Davis, nosząca poszarpane nerwy na zewnątrz) emanuje twardą irytacją i zrezygnowaną porażką z powodu zachowania jej krnąbrnego potomstwa.

Genre: Dramat, Thriller

Director: Justin Kurzel, Nathan Croft, Oliver Tummel

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy