Background
Image Oszustwo 2023 Lektor PL

Oszustwo 2023 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20231h 55m

Sharper Benjamina Carona to zapętlony, drażniący długi film, którego DNA wywodzi się od bystrych kanciarzy Davida Mameta i wspaniale bezwzględnej matriarchini Anjeliki Huston w The Grifters Stephena Frearsa.

Struktura rozdziałów obrazu – każdy na czele z imieniem postaci, każdy dający świeże spojrzenie na połączoną sieć chciwości i zdrady – jest traktowana z prawdziwym polotem. Spektakle, tak gęsto przesycone urokiem i sztucznością, że trudno rozróżnić, co i kto jest prawdziwe, a co nie, są pierwszorzędne. To szybki i przyjemny film.

Ale oto rzecz w filmach o oszustwach: w przeciwieństwie do innych obrazów, które zwykle są budowane od podstaw, kluczem do zgiełku jest wypłata w trzecim akcie. Podstawy filmu pojawiają się na samym końcu. Jeśli te fundamenty są solidne, wszystko, co jest wcześniej – cała skomplikowana struktura kłamstw i oszustw – trzyma się mocno.

Ale jakikolwiek ślad chwiejności i cały obraz jest wstecznie strukturalnie zagrożony. I nie zdradzając zbyt wiele, w kulminacyjnym momencie pojawiają się pęknięcia naprężeniowe, które, gdy je zauważysz, podważają część zgrabnej wiarygodności spisku.

Genre: Dramat, Kryminał, Thriller

Director: Benjamin Caron

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy