Background
Image Piorun 2008 PL

Piorun 2008 PL Cały film Online na Filman, Cda

20081h 36m

Bolt, amerykański biały pasterz, całe życie spędził na planie swojego telewizyjnego programu akcji, w którym wierzy, że ma supermoce.

Oderwany od studia przez przypadek, poznaje żeńskiego kociaka o imieniu Mittens i chomika o imieniu Rhino. Próbuje znaleźć drogę do domu, do studia. Po drodze dowiaduje się, że nie ma supermoce i że serial nie jest prawdziwy.

Miley Cyrus nie był pierwszym wyborem dla Penny. Chloë Grace Moretz zagrała cały film, zanim Miley została umieszczona w projekcie.

Ponieważ słowo „bolt” może być używane jako wulgarne słowo oznaczające męski organ w języku rosyjskim, film został wydany jako „Volt” w Rosji, z bohaterem o nazwie Volt. Film jest również nazywany „Volt” na Węgrzech, we Francji oraz w wersji francuskojęzycznej w Kanadzie. Poza tym nazwa filmu brzmi „Błyskawica” w Chorwacji, Słowacji, Estonii i Polsce oraz „Grzmot” w Bułgarii.

Storyboarded, ale nie animowany, to scena w Las Vegas, gdzie Bolt (który właśnie przejeżdżał przez miasto z Mittens i Rhino, i żerując na jedzenie) stoi w ciemnym zaułku przez dwóch dobermanów Pinschers, którzy przechodzą do brutalnego napadu na niego i zdzierają mu kołnierzyk (w komplecie z ironicznymi szybkimi cięciami klipów z serialu „Bolt” grającego na dużym ekranie telewizora, który Rhino obserwował w pobliskim mieście). Pozostawiony na śmierć przez dwa psy, Bolt, rozczarowany, zdaje sobie sprawę, że jego „super moce” nie są prawdziwe (co zostało dodatkowo podkreślone, gdy Bolt sam zobaczy program). Producenci postanowili pominąć tę scenę, ponieważ nie tylko uważali, że jest zbyt ciemno, ale nie pasuje ona do fabuły strukturalnie.

Genre: Animacja, Familijny, Komedia, Przygodowy

Director: Allen Blaisdell, Brian Kesinger, Byron Howard, Chris Williams, Cory Rocco Florimonte, Daniel Hu, David Wainstain, Doug Walker, Dustin Pappas, Jennifer Kesinger, Marcie Matsui, Mark Henley, Merrick Rustia, Neil Krepela, Rick Moore, Thomas Baker, William Otsuka

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy