Background
Image Przedszkolanka 2019 Lektor PL

Przedszkolanka 2019 Lektor PL Cały film Online

20181h 36m

Lisa jest wielką miłośniczką kultury i sztuki, jednak jej tworzenie – mimo usilnych prób – nie bardzo jej wychodzi. Pewnego dnia podczas przerwy słyszy, ale jak jeden z jej uczniów, Jimmy, recytuje poezję. Uznaje talent Jimmy’ego za wielki dar od losu, ale usiłuje przekonać o tym jego rodziców. Kiedy oni zdają się nie być tym szczególnie zainteresowani, pogrążona w obsesji na punkcie chłopca, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i uprowadzić go.

Anna jest piękna. Piękne dla mnie. Słońce uderza w jej żółty dom. To prawie jak znak od Boga

Byk stał sam na podwórku. Tak ciemno. Otworzyłem drzwi i wyszedłem. Wiatr w gałęziach. Obserwował mnie, ale niebieskie oczy. Oddychał, żeby przeżyć. Nie chciałem go. Byłem tylko chłopcem. Powiedz tak, powiedz tak, tak.

Talent jest tak delikatny i rzadki. A nasza kultura robi wszystko, by ją zmiażdżyć. Mam na myśli nawet w wieku czterech lub pięciu lat, chodzą do szkoły podłączonej do swoich telefonów, mówiąc tylko o programach telewizyjnych i grach wideo. Jest to kultura materialistyczna i nie wspiera sztuki, języka ani obserwacji. Nawet moje własne dzieci, ale które są świetne, nie czytają. Wiesz, myślisz, że może to tylko faza. Ale martwię się, że to coś większego. Brak ciekawości. Brak refleksji. Nikt nie ma miejsca na poezję.

Smutek nigdy się nie kończy. Van Gough powiedział to przed śmiercią.

Genre: Dramat

Director: Sara Colangelo

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy


Życzymy miłego seansu!