Background
Image Roma 2018 Lektor PL

Roma 2018 Lektor PL Cały film Online

20182h 15m

Opowieść, która kronikuje rok w życiu rodziny mieszczańskiej w Mexico City we wczesnych latach siedemdziesiątych.

Alfonso Cuarón był jedyną osobą, która znała cały scenariusz i reżyserię filmu. Każdego dnia, przed filmowaniem, reżyser podawał linie jego obsadzie, próbując wzbudzić prawdziwe emocje i szok u swoich aktorów. Każdy aktor otrzymał także sprzeczne instrukcje i wyjaśnienia, co oznaczało, że każdego dnia na planie był chaos. Dla Cuaróna „to jest dokładnie to, czym jest życie: jest chaotyczne i naprawdę nie można zaplanować reakcji na daną sytuację”.

Podczas prezentacji filmu na pokazie w Nowym Jorku, Guillermo Del Toro, który był także przewodniczącym jury, który nagrodził film Złotym Lwem, nazwał Roma jednym z pięciu ulubionych filmów wszechczasów.

W 2017 roku Festiwal Filmowy w Cannes postanowił nie pozwolić, aby filmy wykonane wyłącznie dla Netflix lub innych serwisów streamingowych uczestniczyły w Festiwalu, stwierdzając, że Cannes chce zachować tradycyjny sposób oglądania i kręcenia filmów. Wielu filmowców protestowało przeciwko temu pomysłowi, aw 2018 r. Netflix rozpoczął ruch w celu bojkotu festiwalu. Jednym z twórców, który poparł ten pomysł był Alfonso Cuarón. Podczas produkcji tego filmu, Roma, kilkakrotnie stwierdził. Że festiwale i akademie powinny docenić filmy wykonane dla tego rodzaju usług. Roma nie pokazała się na festiwalu. Później Cuarón i Netflix niechętnie zgodzili się pokazać film w kinach, aby móc rywalizować na festiwalach filmowych.

 

Genre: Dramat

Director: Alfonso Cuarón, Natalia Moguel

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy


Życzymy miłego seansu!