Background
Image The Lair 2022 Lektor PL

The Lair 2022 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20221h 30m

Reżyser Neil Marshall dostarczył jeden z lepszych horrorów połowy lat 00: The Descent. Był także twórcą Doomsday i Dog Soldiers – dwóch kolejnych filmów akcji z dużą ilością suspensu. Ma już w swoim arsenale kilka klasyków; jednak jego najnowszy film, The Lair, nie dorówna jego dziedzictwu. W najlepszym razie jest średni, aw najgorszym, to tylko film Resident Evil bez tych wszystkich nieznośnych zombie.

The Lair podąża za porucznik Sinclair (Charlotte Kirk) z Królewskich Sił Powietrznych, która została zestrzelona nad obszarem Afganistanu, gdzie spotyka się z oddziałem amerykańskiego wojska. Stamtąd grupa odkrywa podziemny bunkier stworzony przez Rosjan, w którym żyją wyjątkowo wytrzymałe potwory.

Film od razu ustala, co się wydarzy. Jesteśmy świadkami wydarzeń na obszarze Afganistanu, który do końca zostanie zniszczony, więc ostatnie momenty historii nie są niczym niespodzianką. Niekoniecznie jest to zła rzecz, ponieważ prawdziwe pytanie, jakie zadaje sobie każdy, brzmi: „Kto przeżyje to szaleństwo?”

Zespół składa się z kawalkady twardzieli wojskowych – i więźnia – gotowych do przebrnięcia przez fabułę. Są wymienne i, poza Sinclairem i Finchem (Jamie Bamber), całkiem zapomniane. Kirk dobrze gra główną rolę, osobę wrzuconą w dziwaczne, przerażające okoliczności. I wszyscy pracują jako zespół dobrze, a dynamika wyjątkowo przypomina Obcych. Jednak jeśli chodzi o obsadę, w filmie jest jedna wyróżniająca się postać i nie jest to dobra rzecz.

Bamber gra Fincha, który jest najbardziej znany ze swojej kultowej roli Apolla w Battlestar Galactica. Tutaj jednak Bamber potyka się o akcent, który istnieje tylko w filmach – głównie z udziałem oficerów wojskowych z południa – i można go opisać jedynie jako przypadkową parodię Matthew McConaugheya. Kluczowym wyglądem Bambera jest przepaska na oko, więc wiesz, że jest potajemnie jednym z antagonistów, ponieważ tak działają postacie z akcentami, takie jak ten. „Wybrałeś zły okop, z którym chcesz się pieprzyć” to jedna z jego wielkich kwestii. Problem w tym, że postać wypada wyjątkowo płasko i staje się parodią. Gdy gówno uderza w wentylator, praktycznie każda linijka, którą wypowiada, jest „fajną” jednolinijką, zagruntowaną i gotową do umieszczenia jej w sekcji cytatów w IMDB.

Mniej więcej w momencie spotkania z Finchem The Lair naprawdę zaczyna przypominać wcześniejszy film Marshalla, Doomsday, jeśli chodzi o ton. Potrzeba trochę czasu, aby uzyskać pełny obraz tego, jaki to jest film. To nie jest horror — chociaż z pewnością wydaje się, że zmierza w tym kierunku. Ale w końcu okazuje się, że to film akcji. Jest tu kilka szalonych potworów i oczywiście trzeba do nich strzelać i eksplodować. Dodatkowo, poćwiartują każdego człowieka, jakiego mogą. Znowu przypomina to Doomsday. Ale sama historia nie jest tak wciągająca. Czasami wydaje się bardzo Resident Evil, ale nie ma takiego samego uroku jak ta seria.

Genre: Akcja, Horror

Director: Neil Marshall

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy