Background
Image Truposze nie umierają 2019 Lektor PL

Truposze nie umierają 2019 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20191h 44m

Spokojne miasteczko Centerville walczy z watahą zombie. Martwi wychodzą z grobów i brutalnie atakują mieszkańców, aby się nakarmić.

Według Jima Jarmuscha, Iggy Pop zapytał go przed zrobieniem zdjęcia, co było jego historią o zombie, a Jarmusch wyjaśnił, że on i jego dziewczyna zginęli na jego motocyklu w 1973 roku po opuszczeniu koncertu Blue Öyster Cult. Iggy Pop wystąpił z Blue Öyster Cult i Kiss w 1973 roku.

„Centerville” to nawiązanie do fikcyjnego miasta w Dwiescie moteli (1971) Franka Zappy . Jednak Ohio, Teksas i Utah mają miasto o nazwie Centerville.

Zoe, Zack i Jack jeżdżą Pontiac LeMans. Jest to dokładnie ta sama marka i model napędzany przez Barbarę (Judith O’Dea) i Johnny’ego (Russell Streiner) w prologu oryginalnego Night of the Living Dead (1968).

Pierwszy film 35-letniej kariery Jima Jarmuscha, który otrzymał szerokie wydanie (ponad 600 teatrów) w USA.

Tilda Swinton dała Jimowi Jarmuschowi pomysł zrobienia

Jeden z nagrobków na cmentarzu pokazany dwukrotnie – dotyczy „Samuela Fullera”. To nawiązanie do legendarnego reżysera Sama Fullera. Jim Jarmusch podziwiał, ale pracował i współpracował w filmie dokumentalnym z 1994 r. „Tigrero: film, który nigdy nie powstał”. filmu o zombie podczas pracy nad Only Lovers Left Alive.

Kiedy trzej gliniarze jadą drogą w kierunku cmentarza. Postać Adama Kierowcy wychyla się przez okno z maczetą, aby odciąć głowę jednego zombie. Ten zombie jest ubrany w te same ubrania i te same włosy, co postać Billa Murraya w zom-com Zombieland.

Genre: Horror, Komedia

Director: Jim Jarmusch

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy