Background
Image Trzy tysiące lat tęsknoty 2022 Lektor PL

Trzy tysiące lat tęsknoty 2022 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20221h 48m

Ale sposób, w jaki Miller mapuje te pomysły, wydaje się frustrująco rozproszony. Droga furiimontażystka Margaret Sixel i jej operator John Seale powracają z kilkoma takimi samymi mglistymi, halucynogennymi gestami, ale niewiele z takim samym napędem.

Magiczny instrument strunowy z własnymi brzdąkającymi palcami i nucącą głową lub żołnierz, którego głowa kruszy się i wyrastają owadopodobne nogi, są kuszącymi koncepcjami w odosobnieniu. Ale są nieco zagubieni w szerszym gobelinie skrzypiących, starych orientalistycznych tropów; Bliski Wschód jest egzotyczny, zaśmiecony zachodnimi sylwetkami kostiumów i niejasnym, ale mocno zaakcentowanym akcentem Elby.

Film zdaje się czerpać swój wpływ z fantazji XIX-wiecznych malarzy europejskich bardziej niż cokolwiek innego. Jest też nieprzyjemny ton w jednej sekcji, która dotyczy konkubiny o imieniu Sugar Lump, która buduje tylko tanią odrobinę fatfobii.

Miller, który napisał scenariusz wraz ze swoją córką Augustą Gore, wydaje się być najbardziej zaangażowany w historię miłosną Alithei i Dżina. Oboje są samotni. Alithia na swój sposób rozumie, jak to jest być zabutelkowanym, niewidocznym i niesłyszanym przez tysiące lat.

Ale wciąż Gore i Miller nigdy nie są w stanie w zadowalający sposób wyrównać nierównego balansu sił w pracy między magiczną istotą a osobą, której zasadniczo jest uwięziony w niewoli (i to jeszcze zanim weźmiemy pod uwagę dynamikę rasową tutaj). Wydaje się, że Elba i Swinton też nie.

Mimo bycia tak niezawodnymi, charyzmatycznymi wykonawcami, aktorzy czują się dziwnie spokojni w swoich rolach. Między nimi jest prawie niewytłumaczalny brak chemii.

Genre: Dramat, Fantasy, Romans

Director: George Miller, Guy Norris, Jackson Ezard, Jane Griffin, P.J. Voeten, Xander Collier

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy