backdrop
Image Tylko Nie Mów Nikomu 2019 PL

Tylko Nie Mów Nikomu 2019 PL Cały film

20192h 01m

Dziennikarz śledczy rozmawia z dziewięcioma księżmi katolickimi, którzy dopuścili się zbrodni pedofilii i molestowania nieletnich, a także ich ofiarami.

Tomasz Sekielski rozmawia z ofiarami molestowania seksualnego przez duchownych. Dziennikarz odwiedza parafie, w których mieszkają księża-pedofile, a w których przed laty dochodziło do zbrodni popełnianych na nieletnich. Ofiary, obecnie dorośli ludzie, wspominają tragiczne wydarzenia i zmowę milczenia, którą wymuszono na nich przez kościół katolicki i – nierzadko – ich bliskich.

Film Tylko nie mów nikomu pokazuje historie ofiar pedofilii w polskim Kościele katolickim. To nie tylko opowieść o tym, jak to się stało, ale także cały system chroniący i ukrywający pedofilów do dziś. Są konfrontacje sprawców i ich przełożonych. Sceny powodujące ból i gniew. Ten film odgrywa ważną rolę w publicznej debacie w Polsce, ale daje również nadzieję dziennikarstwu śledczemu w miarę osłabiania tradycyjnych mediów. Trudno jest od razu oglądać.

Genre: Dokumentalny

Director: Tomasz Sekielski

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Polecane filmy