Background
Image Vortex 2022 Lektor PL

Vortex 2022 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20222h 22m

W ostatnich dniach festiwalu w Cannes goście zaczynają wychodzić, tłumy się przerzedzają, a w barach, restauracjach i kinach w całym mieście są puste miejsca.

Nastrój jest już pogrzebowy przed premierą Vortexu Gaspara Noé na czerwonym dywanie – kiedy to reżyser pochyla się, by zgasić wszystkie światła.

Zainspirowany niedawnymi odejściami kilku bliskich przyjaciół i jego własnym niedawnym doświadczeniem śmierci (krwotok mózgowy w 2019 r.), niezwykły film Noé rozwija się jako opowieść o szemranych przerażeniach i bezimiennym strachu, pełzającym cicho po ciasnym paryskim mieszkaniu jak film.

Ponury Żniwiarz. To nie jest tylko gwałtowna zmiana tempa dla oderwanego francuskiego reżysera, który zwykle rozbija się w Cannes podczas bachanalijskiego środkowego weekendu. Pod względem zakresu, ambicji i wykonania jest to jeden z najlepszych zdjęć, jakie zrobił.

Włoski filmowiec Dario Argento (sam nie jest mu obcy szokować publiczność ) gra bezimiennego Ojca, obarczonego chorobą serca i trudzącym się nad książką o związku kina z nieświadomością, której z pewnością nigdy nie ukończy. Gdy idzie z kanapy do biurka do toalety, jego droga przecina drogę jego żony (Françoise LeBrun), emerytowanej psychiatry, która cierpi na demencję, a mimo to nadal wypisuje recepty, dzięki którym gospodarstwo domowe jest zaopatrzone w pigułki. Ta dwójka kocha się i troszczy o siebie nawzajem. Ale na starość stały się jak para zwierząt w zoo, które dzielą tę samą klatkę, z każdym stworzeniem wsiadającym na własne bezcelowe okrążenia ścian.

Genre: Dramat

Director: Claire Corbetta-Doll, David Maria Putorti, Gaspar Noé, Nina Doré, Pierre Lagardère

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy