Po kliknięciu przycisku nastąpi przekierowanie do wybranego tytułu.
Odtwarzacze są własnością zewnętrznych serwisów.
Nie mamy wpływu na treści czy reklamy jakie się tam znajdują.

Przejdź do Odtwarzacza.

Background
Image Vortex 2022 Lektor PL

Vortex 2022 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20222h 22m

W ostatnich dniach festiwalu w Cannes goście zaczynają wychodzić, tłumy się przerzedzają, a w barach, restauracjach i kinach w całym mieście są puste miejsca.

Nastrój jest już pogrzebowy przed premierą Vortexu Gaspara Noé na czerwonym dywanie – kiedy to reżyser pochyla się, by zgasić wszystkie światła.

Zainspirowany niedawnymi odejściami kilku bliskich przyjaciół i jego własnym niedawnym doświadczeniem śmierci (krwotok mózgowy w 2019 r.), niezwykły film Noé rozwija się jako opowieść o szemranych przerażeniach i bezimiennym strachu, pełzającym cicho po ciasnym paryskim mieszkaniu jak film.

Ponury Żniwiarz. To nie jest tylko gwałtowna zmiana tempa dla oderwanego francuskiego reżysera, który zwykle rozbija się w Cannes podczas bachanalijskiego środkowego weekendu. Pod względem zakresu, ambicji i wykonania jest to jeden z najlepszych zdjęć, jakie zrobił.

Włoski filmowiec Dario Argento (sam nie jest mu obcy szokować publiczność ) gra bezimiennego Ojca, obarczonego chorobą serca i trudzącym się nad książką o związku kina z nieświadomością, której z pewnością nigdy nie ukończy. Gdy idzie z kanapy do biurka do toalety, jego droga przecina drogę jego żony (Françoise LeBrun), emerytowanej psychiatry, która cierpi na demencję, a mimo to nadal wypisuje recepty, dzięki którym gospodarstwo domowe jest zaopatrzone w pigułki. Ta dwójka kocha się i troszczy o siebie nawzajem. Ale na starość stały się jak para zwierząt w zoo, które dzielą tę samą klatkę, z każdym stworzeniem wsiadającym na własne bezcelowe okrążenia ścian.

Genre: Dramat

Director: Claire Corbetta-Doll, David Maria Putorti, Gaspar Noé, Nina Doré, Pierre Lagardère

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy