Po kliknięciu przycisku nastąpi przekierowanie do wybranego tytułu.
Odtwarzacze są własnością zewnętrznych serwisów.
Nie mamy wpływu na treści czy reklamy jakie się tam znajdują.

Przejdź do Odtwarzacza.

Background
Image Wieloryb 2023 Lektor PL

Wieloryb 2023 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20221h 57m

„Wieloryb” to odrażający film, ale ma też świetne kreacje aktorskie.

Gapi się na groteskę swojej centralnej postaci pod pozorem sentymentalizmu, ale oferuje także ostre wymiany między swoimi postaciami, które brzmią z ożywczą szczerością.

Jest to rodzaj filmu, który prawdopodobnie powinieneś zobaczyć, choćby po to, aby odbyć świadomą, przemyślaną dyskusję na ten temat, ale jest to również film, którego prawdopodobnie nie będziesz chciał oglądać.

To dopasowuje go ogólnie do filmów Darrena Aronofsky’ego, co często może być trudnym siedzeniem. Reżyser jest znany z wystawiania swoich aktorów (i widzów) na wyżymaczkę, czy to narkomana Jennifer Connolly w „ Requiem dla snu ”, starzejący się atleta Mickeya Rourke’a w „ Zapaśniku ”, obsesyjna baletnica Natalie Portman w „ Czarnym łabędziu ” , ” czy oblężonej żony Jennifer Lawrence w „Matce!” (Gwoli przypomnienia, ogólnie jestem fanem twórczości Aronofsky’ego.)

Ale różnica między tymi filmami a „Wielorybem” polega na ich intencjach, niezależnie od tego, czy jest to splendor ich artyzmu, czy dreszczyk emocji wywołany prowokacją. W tych filmach jest werwa, nieprzewidywalność, niezaprzeczalna śmiałość i wirtuozowski styl. Zawierają obrazy, których prawdopodobnie nigdy wcześniej ani później nie widziałeś, ale z pewnością pozostaną z tobą później.

Genre: Dramat

Director: Alexandra Torterotot, Alice Johnson, Darren Aronofsky, Duccio Fabbri

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy