Background
Image Wschodząca gwiazda 2022 Lektor PL

Wschodząca gwiazda 2022 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20221h 53m

Producent wykonawczy Giannis „Greek Freak” Antetokounmpo, „Rise” opowiada historię gwiazdy NBA i jego braci, Thanasisa Antetokounmpo i Kostasa Antetokounmpo. Film przedstawia wczesne życie urodzonych w Grecji braci pochodzenia nigeryjskiego. Dzięki determinacji, wierze, wytrwałości i etyce pracy ich rodziny wzniosły się ponad swoje okoliczności i trudności, by stać się fenomenami sportu i znanymi nazwiskami. Prawdziwi bracia Uche i Ral Agada przedstawiają odpowiednio Giannisa i Thanasisa.

Historia braci Antetokounmpo zaczyna się w Lagos w Nigerii w 1990 roku. Ich rodzice, Charles i Vera Antetokounmpo ( odpowiednio Dayo Okeniyi i Yetide Badaki ), podejmują wstrząsającą decyzję opuszczenia ojczyzny do Grecji, pozostawiając swojego pierworodnego syna z krewnymi. .

Tak często filmy Disneya wygładzają niektóre brzydsze fragmenty, które nękają ludzkie społeczeństwo. Jednak prezentując podróż Charlesa i Very z Lagos do Stambułu, a ostatecznie do Aten, wielokrotnie nagradzany nigeryjski reżyser filmowy Akin Omotoso odmawia unikania rasizmu, ksenofobii, upokorzenia i wszystkiego innego, co spotykają. Jednak nigdy nie zastanawia się nad tymi mrocznymi aspektami narracji – ta historia dotyczy więzi rodzinnych i determinacji, aby zobaczyć prawie niemożliwą przyszłość.

Jako nowicjusze bracia Agada wykonują tutaj dobrą robotę, a film zwraca uwagę na takie rzeczy, jak narodziny Giannisa w 1994 roku i fatalny moment w parku, kiedy po raz pierwszy zaintrygowała go gra w koszykówkę. W przeciwieństwie do wielu filmów sportowych, prawdziwa gra nie jest tutaj prawdziwą gwiazdą.

Genre: Dramat

Director: Akin Omotoso

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy