Po kliknięciu przycisku nastąpi przekierowanie do wybranego tytułu.
Odtwarzacze są własnością zewnętrznych serwisów.
Nie mamy wpływu na treści czy reklamy jakie się tam znajdują.

Przejdź do Odtwarzacza.

Background
Image Wszystko za życie 2007 Lektor PL

Wszystko za życie 2007 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20072h 28m

Jest coś uwodzicielskiego w idei odwrócenia się plecami do cywilizacji i wszystkich jej pułapek. Wielu z nas żywi tę myśl podczas snu na jawie lub w tych delikatnych minutach między jawą a snem, ale nie postrzegamy jej jako działania praktycznego, odpowiedzialnego człowieka. Od czasu do czasu słyszymy historie o tych, którzy dokonują tego odważnego, irracjonalnego skoku, choć wiele z tych opowieści ma nieszczęśliwe zakończenie. Weźmy na przykład Timothy Treadwella, którego dziennik wideo z życia wśród grizzly z Alaski został opisany w filmie Wernera Herzoga Grizzly Man.

Treadwell zginął tak jak żył – wraz z niedźwiedziami, poturbowanymi i pożartymi wraz ze swoją dziewczyną. Jest też Chris McCandless, rozczarowany młody człowiek, który porzucił całą swoją egzystencję, aby móc udać się na Alaskę i przetrwać w społeczeństwie, w którym panuje nieposkromiona samotność. Historia McCandlessa została opowiedziana za pomocą fragmentów z pierwszej ręki i relacji z drugiej ręki w książce Jona Krakauera, a tego materiału filmowiec Sean Penn wykorzystał jako szkielet swojego najnowszego filmu, Into the Wild

W dziczłączy dwa popularne gatunki: road trip i walkę człowieka z naturą. Oba są dobrze obsługiwane przez Penn, a ich przeplatanie jest skuteczne. Na początku filmu Chris (Emile Hirsch) osiągnął już swój cel: dziewicze pustkowie Alaski. Na odludziu znajduje opuszczony, niedziałający autobus, który zapewnia schronienie. Retrospekcje są wykorzystywane, aby pokazać, jak się tam dostał. W międzyczasie, przeplatana tymi długimi przebłyskami przeszłości, narracja w teraźniejszości posuwa się naprzód, stopniowo schodząc na ciemniejsze terytorium. Historia Chrisa jest zarówno heroiczna, jak i ostrzegawcza; odważny i głupi.

Penn to rozumie. Nie lwi się postaci ani jego działań. Okazuje podziw dla człowieka, który posunąłby się do tego celu w pogoni za marzeniem i celem. W końcu jednak jest prosta lekcja, której należy się nauczyć: szczęście jest bez znaczenia, chyba że masz z kim się nim dzielić. Film kończy się wzruszającą nutą.

Genre: Dramat, Przygodowy

Director: David Webb, John R. Saunders, Luca Kouimelis, Lyn Matsuda Norton, Sean Penn

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy