Background
Image Wszystko za życie 2007 Lektor PL

Wszystko za życie 2007 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20072h 28m

Jest coś uwodzicielskiego w idei odwrócenia się plecami do cywilizacji i wszystkich jej pułapek. Wielu z nas żywi tę myśl podczas snu na jawie lub w tych delikatnych minutach między jawą a snem, ale nie postrzegamy jej jako działania praktycznego, odpowiedzialnego człowieka. Od czasu do czasu słyszymy historie o tych, którzy dokonują tego odważnego, irracjonalnego skoku, choć wiele z tych opowieści ma nieszczęśliwe zakończenie. Weźmy na przykład Timothy Treadwella, którego dziennik wideo z życia wśród grizzly z Alaski został opisany w filmie Wernera Herzoga Grizzly Man.

Treadwell zginął tak jak żył – wraz z niedźwiedziami, poturbowanymi i pożartymi wraz ze swoją dziewczyną. Jest też Chris McCandless, rozczarowany młody człowiek, który porzucił całą swoją egzystencję, aby móc udać się na Alaskę i przetrwać w społeczeństwie, w którym panuje nieposkromiona samotność. Historia McCandlessa została opowiedziana za pomocą fragmentów z pierwszej ręki i relacji z drugiej ręki w książce Jona Krakauera, a tego materiału filmowiec Sean Penn wykorzystał jako szkielet swojego najnowszego filmu, Into the Wild

W dziczłączy dwa popularne gatunki: road trip i walkę człowieka z naturą. Oba są dobrze obsługiwane przez Penn, a ich przeplatanie jest skuteczne. Na początku filmu Chris (Emile Hirsch) osiągnął już swój cel: dziewicze pustkowie Alaski. Na odludziu znajduje opuszczony, niedziałający autobus, który zapewnia schronienie. Retrospekcje są wykorzystywane, aby pokazać, jak się tam dostał. W międzyczasie, przeplatana tymi długimi przebłyskami przeszłości, narracja w teraźniejszości posuwa się naprzód, stopniowo schodząc na ciemniejsze terytorium. Historia Chrisa jest zarówno heroiczna, jak i ostrzegawcza; odważny i głupi.

Penn to rozumie. Nie lwi się postaci ani jego działań. Okazuje podziw dla człowieka, który posunąłby się do tego celu w pogoni za marzeniem i celem. W końcu jednak jest prosta lekcja, której należy się nauczyć: szczęście jest bez znaczenia, chyba że masz z kim się nim dzielić. Film kończy się wzruszającą nutą.

Genre: Dramat, Przygodowy

Director: David Webb, John R. Saunders, Luca Kouimelis, Lyn Matsuda Norton, Sean Penn

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy