Background
Image Zaułek koszmarów 2022 Lektor PL

Zaułek koszmarów 2022 Lektor PL Cały film Online

20212h 30m

Podobnie jak jego niesławny kolega z gatunku horroru, film noir to niesforna bestia – termin używany do łączenia szalenie odmiennych filmów, których filozofia estetyczna jest pochylona i postrzępiona na krawędziach. Od brutalnych dramatów kryminalnych z lat 30. po erotyczne thrillery softcore z lat 80. i 90., najpotężniejsi kryminaliści to romanse, które mają złą reputację, tak stylowo obleśne, jak przedstawiane przez nich zgniłe społeczeństwa. Z jednej strony neo-noir Nightmare Alley Guillermo del Toro nie może być bardziej „szanowany” – pretendent do nagród z obsadą z listy A, od nagrodzonego Oscarem reżysera popularnego romantycznego fantasy Kształt wody .Jednak od posiniaczonej palety kolorów po spiralne popadanie w szaleństwo i degradację, jest to rozkosznie godna potępienia taryfa, patrząc wstecz przez pryzmat przygód twórczości Del Toro do egzystencjalnego niepokoju jego wampirycznego debiutu pełnometrażowego, Cronos .

Oparta na powieści Williama Lindsaya Greshama z 1946 r. (po raz pierwszy wniesiona na ekran przez Edmunda Gouldinga w 1947 r.) Nightmare Alley gra Bradleya Coopera w roli Stantona Carlisle’a, urodzonego oszusta, którego po raz pierwszy spotykamy, gdy podpala swój rodzinny dom. Uciekając przed przeszłością, Stan dołącza do wędrownego karnawału, wkraczając w łaski Zeeny Widzącej (Toni Collette), jasnowidza, którego działanie opiera się na skomplikowanym kodzie wymyślonym z jej mężem alkoholikiem, Pete’em (David Strathairn).

Genre: Dramat, Kryminał, Thriller

Director: Guillermo del Toro

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy


Życzymy miłego seansu!