Background
Image Benedetta 2022 Lektor PL

Benedetta 2022 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20212h 11m

Niech Bóg błogosławi Pawła Verhoeven. W tym roku prowokator skupił się na klasycznych katolickich obrazach, podważając i kwestionując struktury religijne w swojej odważnej „Benedetcie”, teraz granej w limitowanej edycji po kontrowersyjnym festiwalu.

Czy wyraźna seksualizacja religii przez Verhoevena jest płytką prowokacją, czy też głęboką analizą tego, w jaki sposób ukryte uprzedzenia związane z płcią w instytucjach wiary prowadzą jedynie do przemocy i nadużyć? Szczerze nie jestem do końca pewien. Są chwile, kiedy Verhoeven wrzuca tak wiele pomysłów do swojego celowo przepełnionego scenariusza, że ​​zaczyna on wydawać się nieostry, jak dramatyczna wersja legendarnego dowcipu „Arystokraci”.

A jednak są też chwile, kiedy wydaje się, że jest to kulminacja jego kariery, film, który nieuchronnie zamierzał nakręcić, w którym seksualność, korupcja, zepsute systemy i prowokacja łączy w jedną fascynującą historię.wszystko działa, ale jest tak wiele do rozważenia, rozpakowania i po prostu cieszenia się, że nie można tego zignorować. Paul Verhoeven nie robi filmów, które można łatwo odrzucić.

Genre: Dramat, Historyczny, Romans

Director: Paul Verhoeven

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy