Po kliknięciu przycisku nastąpi przekierowanie do wybranego tytułu.
Odtwarzacze są własnością zewnętrznych serwisów.
Nie mamy wpływu na treści czy reklamy jakie się tam znajdują.

Przejdź do Odtwarzacza.

Background
Image Sami swoi Początek 2024

Sami swoi Początek 2024 Cały film Online na Filman, Cda

20241h 58m

W Sami swoi Początek cały film wyraźnie widać naśladownictwo pierwszych „Samych swoich”, zwłaszcza w sposobie konstruowania fabuły. Jest to raczej zbiór luźno powiązanych anegdotek niż spójna opowieść skoncentrowana na jednym głównym wątku.

Choć warto zauważyć, że także film Chęcińskiego z 1967 roku opierał się na pewnej fragmentaryczności, to jednak w między tłuczeniem garnków czy awanturą o kota tkwiła głębsza opowieść o sąsiedzkiej solidarności i przyjaźni w trudnych chwilach. U Żmijewskiego brakuje tej nadrzędnej idei lub nie jest ona wyraźnie zaznaczona.

Nawet gdyby istniała taka idea, trudno byłoby ją uchwycić w tak szybkim tempie filmu. Twórcy Sami swoi Początek online przemierzają wydarzenia od 1913 do 1945 roku w zawrotnym tempie. Oczywiście, dbałość o uwzględnienie historycznych realiów w kresowych Krużewnikach ma swoje uzasadnienie, ale tak dynamiczna zmiana otoczenia przeszkadza w odbiorze filmu.

Film często niezręcznie balansuje między komedią, dramatem, a nawet kinem wojennym lub kryminalnym. Ten gatunkowy zamęt to w dużej mierze „zasługa” Artura Żmijewskiego, który wykazał się talentem aktorskim wielokrotnie, ale jako reżyser głównie uczył się na planie „Ojca Mateusza”. Ten styl, charakterystyczny dla telewizji, widoczny jest także w „Początku”.

Dodatkowym problemem jest aspekt techniczny. Dziwne filtry nałożone na obraz pozbawiają film realizmu i przekreślają pracę kostiumografów i scenografów, pomijając już dobre zdjęcia. Istotnym problemem jest również dźwięk. Specyficzna gwara i szybka artykulacja Adama Bobika w roli Pawlaka sprawiają, że wiele kwestii staje się niezrozumiałych.

Genre: Komedia

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Polecane filmy