Po kliknięciu przycisku nastąpi przekierowanie do wybranego tytułu.
Odtwarzacze są własnością zewnętrznych serwisów.
Nie mamy wpływu na treści czy reklamy jakie się tam znajdują.

Przejdź do Odtwarzacza.

backdrop
Image Kler 2018 PL

Kler 2018 PL Cały film Online na Filman, Cda

20182h 14m

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia.

Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie.

Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz, ale pławiący się w luksusach dostojnik kościelny.

Używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce…

Drugi z księży – Trybus w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom.

Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule, który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian.

Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, ponieważ wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich

Podczas festiwalu filmowego 2018 w Gdyni “Kler” spotkał się z najdłuższym aplauzem publiczności. Co powinno przynieść złotą nagrodę Złoty Klakier, ale przyznawaną co roku przez publiczne Radio Gdańsk.

Jednak dyrektor zarządzający Radia Gdańsk zdecydował, że nie nagrodzi w tym roku żadnego filmu Kler, ale ze Złotym Klarnkiem, używając jako pretekstu “niemożności obiektywnej oceny dokładności badania”.

Komentarze łączą ją z kontrowersyjnym tematem filmu, krytykowanym przez kościół katolicki. I część rządzących polityków w Polsce, którzy decydują o obsadzaniu mediów publicznych.

Kler

Genre: Dramat

Director: Wojciech Smarzowski

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy