backdrop
Image Kler 2018 PL

Kler 2018 PL Cały film Online na Filman, Cda

20182h 14m

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia.

Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie.

Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz, ale pławiący się w luksusach dostojnik kościelny.

Używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce…

Drugi z księży – Trybus w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom.

Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule, który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian.

Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, ponieważ wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich

Podczas festiwalu filmowego 2018 w Gdyni “Kler” spotkał się z najdłuższym aplauzem publiczności. Co powinno przynieść złotą nagrodę Złoty Klakier, ale przyznawaną co roku przez publiczne Radio Gdańsk.

Jednak dyrektor zarządzający Radia Gdańsk zdecydował, że nie nagrodzi w tym roku żadnego filmu Kler, ale ze Złotym Klarnkiem, używając jako pretekstu “niemożności obiektywnej oceny dokładności badania”.

Komentarze łączą ją z kontrowersyjnym tematem filmu, krytykowanym przez kościół katolicki. I część rządzących polityków w Polsce, którzy decydują o obsadzaniu mediów publicznych.

Kler

Genre: Dramat

Director: Wojciech Smarzowski

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy