Po kliknięciu przycisku nastąpi przekierowanie do wybranego tytułu.
Odtwarzacze są własnością zewnętrznych serwisów.
Nie mamy wpływu na treści czy reklamy jakie się tam znajdują.

Przejdź do Odtwarzacza.

Background
Image Polityka 2019

Polityka 2019 Cały film Online na Filman, Cda

20192h 15m

Polityka Cały film

Patryka Vegi, który możemy ujrzeć na zwiastunie zapowiadanego jako „najbardziej kontrowersyjny Polityka Cały film ostatnich dekad”. Ale to tylko powtarzane przez aktorów mniej lub bardziej wierne cytaty z polskich polityków.

Same nasuwają się skojarzenia z serialem internetowym „Ucho prezesa”, stworzonym przez Roberta Górskiego z Kabaretu Moralnego Niepokoju, który wcielał się w rolę Jarosława Kaczyńskiego. Produkcja zaczynała jako format na platformie YouTube Polityka 2019, a następnie przeniosła się na niedziałający już w Polsce Showmax. W sumie powstały cztery sezony – 58 odcinków. Sama idea „Ucha…” była prosta i mało oryginalna, podobna do amerykańskiego „Saturday Night Live”. Tam za to ramach krótkich scenek od dekad parodiowani są politycy i celebryci.

Polityka Ekino

Co istotne, formuła serialu wyczerpywała się i sami twórcy zauważyli, że polska scena polityczna jest tak „dynamiczna”.

Polityka 2019

Aktywnie dostarcza kolejnych cytatów czy kuriozalnych sytuacji, że odgrywanie scen na dłuższą metę się nie sprawdza. Polityka Cda było najlepsze, gdy jego scenarzyści nie cytowali, lecz pisali własne dialogi i fabuły, w ten sposób komentując rzeczywistość.

Polityka Cda

Pierwszy zwiastun Polityka Cały film Patryka Vegi dosyć jasno pokazuje, że popularny reżyser z błędów i sukcesów „Ucha prezesa” się nie uczył.

Już pół roku po zakończeniu emisji serialu planuje dać widzom to samo, ale tyle że w kinie. Wtórność aż bije w oczy. Nie dość, że Polityka Zalukaj Vega powtarza za politykami, to jeszcze de facto powtarza za „Uchem…”, które robiło to samo i podobnie.

Polityka Zalukaj

Vega ma jednak trudniej. Twórcy „Ucha…” nie byli w stanie nadążyć za rzeczywistością i wracali do tematów wałkowanych w mediach i memach miesiąc czy dwa wcześniej. W przypadku filmu Polityka Cały film, ze względu na dłuższy proces produkcyjny, opóźnienie jest jeszcze większe, idzie w lata. Zwiastun sugeruje, że jednym z głównych wątków „Polityka Cda” będzie kariera Bartłomieja Misiewicza. Raczej więc nie ma co liczyć na to, że w filmie znajdą się nawiązania np. do podniebnych wojaży byłego już marszałka Kuchcińskiego.

Genre: Dramat

Director: Patryk Vega

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy