Background
Image Pamięć 2024 Lektor PL

Pamięć 2024 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20231h 44m

Filmowiec Michel Franco, znany ze swoich lodowato wymyślonych, bezlitośnie kontrolowanych dramatów, często pokazywanych w statycznych obrazach, nakręcił kolejny ze swoich złożonych, bolesnych i gęsto zrealizowanych filmów; w Wenecji zdobył dla swojego głównego bohatera, Petera Sarsgaarda, puchar Volpi dla najlepszego aktora.

Chodzi o molestowanie, przemoc, powrót do zdrowia i odkupieńczą moc intymności seksualnej, ale także o to, co głosi tytuł: pamięć i to, jak gromadzą się one przez całe życie, tworząc tożsamość.

Jednak pamięć nie jest niezawodnym materiałem budowlanym; pamięć jest niepewnym wsparciem pod nami, ale solidnym jak miażdżący ciężar nad nami, niszczycielską siłą grawitacyjną, która może nas całkowicie unicestwić. Poza tym pamięć niekoniecznie jest prawdą, więc próby jej zaprzeczania niekoniecznie są nieuczciwe lub urojeniowe.

Ten film ma tę samą przenikliwą wyrazistość, co inne filmy Franco i ma dwie wyjątkowo inteligentne role główne, ale z cieplejszym i bardziej zmiękczającym efektem – tak bardzo, że można się zastanawiać, czy pigułka nie została choć trochę posłodzona cukrem.

Genre: Dramat

Director: Liza Mann, Matthew Lipke, Michel Franco

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy