Po kliknięciu przycisku nastąpi przekierowanie do wybranego tytułu.
Odtwarzacze są własnością zewnętrznych serwisów.
Nie mamy wpływu na treści czy reklamy jakie się tam znajdują.

Przejdź do Odtwarzacza.

Background
Image Biała odwaga 2024 PL

Biała odwaga 2024 PL Cały film Online na Filman, Cda

20241h 36m

Film rozpoczyna się od romantycznej sceny między Andrzejem (grany przez Filipa Pławiaka) i Bronką (w postaci Sandry Drzymalskiej), reprezentującymi dwie znaczące rodziny u podnóża Tatr. Szybko jednak rozmowy o aranżacji ślubu prowadzą do decyzji o wydaniu Bronki starszemu bratu Andrzeja, Maćkowi (zagrany przez Juliana Świeżewskiego). To oczywiście nie wróży niczego dobrego. W rezultacie Andrzej oddaje się coraz bardziej ryzykownym wspinaczkom.

W tym czasie spotyka nazistowskiego naukowca i wspinacza, Wolframa (w wykonaniu Jakuba Gierszała), który wprowadza go w świat nowoczesnej wspinaczki i stawia przed nim niezdobytą dotąd ścianę. W międzyczasie wybucha wojna, a Niemcy zaczynają zajmować Zakopane. Skonfliktowana rodzina znajduje się po dwóch stronach barykady, każdy musi znaleźć swoje własne sposoby na radzenie sobie z trudną rzeczywistością okupacji.

Film w sposób wyważony ukazuje postawy ludności Podhala wobec okupacji. Chociaż można dostrzec w nim echa historii rodziny Krzeptowskich, to bardziej służy on uniwersalnym celom niż próbom generalizacji. Jędrek nie jest ideowcem, lecz raczej zostaje uwiedziony przez fascynującą wspinaczkę i wpływ Wolframa. Stopniowo pogrąża się w układzie, który przeczy jego naturze jako wolnego człowieka gór.

Genre: Dramat, Wojenny

Director: Aleksandra Polnicka, Hanna Drzazga, Jakub Rutkowski, Marcin Koszałka, Martyna Ludwig

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy