Background
Image Biała odwaga 2024 PL

Biała odwaga 2024 PL Cały film Online na Filman, Cda

20241h 36m

Film rozpoczyna się od romantycznej sceny między Andrzejem (grany przez Filipa Pławiaka) i Bronką (w postaci Sandry Drzymalskiej), reprezentującymi dwie znaczące rodziny u podnóża Tatr. Szybko jednak rozmowy o aranżacji ślubu prowadzą do decyzji o wydaniu Bronki starszemu bratu Andrzeja, Maćkowi (zagrany przez Juliana Świeżewskiego). To oczywiście nie wróży niczego dobrego. W rezultacie Andrzej oddaje się coraz bardziej ryzykownym wspinaczkom.

W tym czasie spotyka nazistowskiego naukowca i wspinacza, Wolframa (w wykonaniu Jakuba Gierszała), który wprowadza go w świat nowoczesnej wspinaczki i stawia przed nim niezdobytą dotąd ścianę. W międzyczasie wybucha wojna, a Niemcy zaczynają zajmować Zakopane. Skonfliktowana rodzina znajduje się po dwóch stronach barykady, każdy musi znaleźć swoje własne sposoby na radzenie sobie z trudną rzeczywistością okupacji.

Film w sposób wyważony ukazuje postawy ludności Podhala wobec okupacji. Chociaż można dostrzec w nim echa historii rodziny Krzeptowskich, to bardziej służy on uniwersalnym celom niż próbom generalizacji. Jędrek nie jest ideowcem, lecz raczej zostaje uwiedziony przez fascynującą wspinaczkę i wpływ Wolframa. Stopniowo pogrąża się w układzie, który przeczy jego naturze jako wolnego człowieka gór.

Genre: Dramat, Wojenny

Director: Aleksandra Polnicka, Hanna Drzazga, Jakub Rutkowski, Marcin Koszałka, Martyna Ludwig

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy