Background
Image Bielmo 2023 Lektor PL

Bielmo 2023 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20222h 10m

Inspektor Augustus Landor zostaje poproszony o ustalenie, kto i dlaczego zamordował jednego z kadetów akademii wojskowej w West Point. W zadaniu tym pomoże mu jeden z miejscowych studentów, genialny, ale dość konkretny Edgar Poe – ten sam, który za kilka lat zasłynie z prozy i poezji grozy i makabry.

Autor książki „Bielma”, pan Louis Bayard, wymyślił dość sprytny sposób na promocję swojej twórczości. W ważnych rolach obsadza znane już postaci – czy to prawdziwe, jak Edgar Allan Poe u protoplasty dzisiejszego filmu, czy też fikcyjne, jak dorosła wersja małego Tima z „Opowieści wigilijnej” w „Panie Tymoteuszu”.

Nie wiem, czy przemiana małego, chorego chłopca, który był tak ważnym elementem historii Reformacji, w Ebenezera Scrooge’a, dorosłego samotnika z kryzysem tożsamości, mieszkającego w burdelu i szukającego mordercy dzieci, był najlepszym pomysłem, bo choć Dickens pisał nie raz o mniej przyjaznych cechach Londynu, to właśnie „Opowieść wigilijna” charakteryzowała się znacznie lżejszą, bardziej magiczną atmosferą.

Dysonans może być zbyt duży.Różni się od Poego, który i tak jest uważany za ojca współczesnej powieści detektywistycznej. Już samo to zestawienie sprawia, że ​​„Bielmo” jest co najmniej intrygującą pozycją.

Genre: Horror, Kryminał, Tajemnica, Thriller

Director: Ana Drasinover, Christopher Surgent, Jordan Weir, Scott Cooper, Scott Peterson, Takahide Kawakami

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy