Background
Image Cicha dziewczyna 2023 Lektor PL

Cicha dziewczyna 2023 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20221h 34m

Nie ma większego niebezpieczeństwa, że ​​ciężar oczekiwań zmiażdży tę delikatnie piękną pajęczą konstrukcję. Film, będący adaptacją noweli Claire Keegan „Foster”, zapożycza składnię opowieści o duchach, pomagając nam przezwyciężyć powszechne lęki związane ze zbliżającym się okresem dojrzewania.

Akcja przez cały czas trzyma w napięciu. Istnieje wszechobecne poczucie niewypowiedzianego zagrożenia czającego się tuż za kadrem (lub gdzieś w najbliższej przeszłości lub przyszłości). Ale to także święto nieskomplikowanej ludzkiej dobroci.

Cailín Ciúin, którego akcja rozgrywa się na początku lat 80., opowiada historię młodej Cáit (Catherine Clinch), która zostaje wysłana do krewnych, podczas gdy jej matka przygotowuje się do narodzin nowego dziecka. Film subtelnie, ale jednoznacznie kontrastuje oba domy.

Jej rodzice są szorstcy i bez uśmiechu. Seán i Eibhlín (Andrew Bennett i Carrie Crowley), jej opiekunowie zastępczy, żyją w bardziej uporządkowanym środowisku i mówią mniej wulgarnymi zdaniami. Jednak coś jest nie tak. Seán traci panowanie nad sobą, gdy Cáit znika na kilka minut. Kiedy cicho Eibhlín wyjaśnia, że ​​– w przypuszczalnym przeciwieństwie do własnego domu dziewczynki – „w tym domu nie ma żadnych tajemnic”, wyczuwamy, że może to nie być cała prawda.

Genre: Dramat

Director: Colm Bairéad

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy