Background
Image Człowiek który zabił Don Kichota 2018 Lektor PL

Człowiek który zabił Don Kichota 2018 Lektor PL Cały film Online

20182h 12m

Toby, cyniczny reżyser reklamy, wpada w pułapkę oburzających złudzeń starego hiszpańskiego producenta obuwia, który uważa się za Don Kichota.

W trakcie ich komicznych i coraz bardziej surrealistycznych przygód, Toby jest zmuszony zmierzyć się z tragicznymi konsekwencjami filmu, który nakręcił w swojej idealistycznej młodości.

Filmu który na zawsze zmienił nadzieje i marzenia małej hiszpańskiej wioski. Czy Toby może zadośćuczynić i odzyskać swoje człowieczeństwo?

Czy Don Kichot przetrwa szaleństwo i nieuchronną śmierć? A może pokochasz wszystko?

Produkcja zakończyła się ostatecznie 4 czerwca 2017 roku. Kilka dni później Gilliam żartobliwie opublikował na Facebooku, że przypadkowo usunął film.

Terry Gilliam próbował nakręcić film o Don Kichotie od wielu lat. Już raz zagrał w filmie i obsadził Jean Rochefort jako Quixote, ale ostatecznie projekt się nie powiódł. Zostało to udokumentowane w Zagubionach w La Manchy (2002).

Po anulowaniu produkcji w 2000 r. Złożono wniosek ubezpieczeniowy w imieniu inwestorów. Firmy ubezpieczeniowe podobno wypłaciły 15 milionów dolarów i otrzymały prawa do scenariusza.

W 2015 roku Jack O’Connell i John Hurt zostali obsadzeni w głównych rolach. Obie odpadły. Hurt zmarł 25 stycznia 2017 r.

W 2008 roku Michael Palin podobno rozpoczął rozmowy z Terry Gilliamem, aby zagrać w Don Kichota.

Po 17 latach Terry Gilliam ogłosił na Facebooku, że film ostatecznie zakończył produkcję w czerwcu 2017 roku.

Genre: Fantasy, Komedia, Przygodowy

Director: Ana Summers, Dino Estrelinha, Terry Bamber, Terry Gilliam

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy


Życzymy miłego seansu!