Background
Image Człowiek który zabił Don Kichota 2018 Lektor PL

Człowiek który zabił Don Kichota 2018 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20182h 12m

Toby, cyniczny reżyser reklamy, wpada w pułapkę oburzających złudzeń starego hiszpańskiego producenta obuwia, który uważa się za Don Kichota.

W trakcie ich komicznych i coraz bardziej surrealistycznych przygód, Toby jest zmuszony zmierzyć się z tragicznymi konsekwencjami filmu, który nakręcił w swojej idealistycznej młodości.

Filmu który na zawsze zmienił nadzieje i marzenia małej hiszpańskiej wioski. Czy Toby może zadośćuczynić i odzyskać swoje człowieczeństwo?

Czy Don Kichot przetrwa szaleństwo i nieuchronną śmierć? A może pokochasz wszystko?

Produkcja zakończyła się ostatecznie 4 czerwca 2017 roku. Kilka dni później Gilliam żartobliwie opublikował na Facebooku, że przypadkowo usunął film.

Terry Gilliam próbował nakręcić film o Don Kichotie od wielu lat. Już raz zagrał w filmie i obsadził Jean Rochefort jako Quixote, ale ostatecznie projekt się nie powiódł. Zostało to udokumentowane w Zagubionach w La Manchy (2002).

Po anulowaniu produkcji w 2000 r. Złożono wniosek ubezpieczeniowy w imieniu inwestorów. Firmy ubezpieczeniowe podobno wypłaciły 15 milionów dolarów i otrzymały prawa do scenariusza.

W 2015 roku Jack O’Connell i John Hurt zostali obsadzeni w głównych rolach. Obie odpadły. Hurt zmarł 25 stycznia 2017 r.

W 2008 roku Michael Palin podobno rozpoczął rozmowy z Terry Gilliamem, aby zagrać w Don Kichota.

Po 17 latach Terry Gilliam ogłosił na Facebooku, że film ostatecznie zakończył produkcję w czerwcu 2017 roku.

Genre: Fantasy, Komedia, Przygodowy

Director: Ana Summers, Dino Estrelinha, Terry Bamber, Terry Gilliam

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy