Background
Image Nieodwracalne 2002 Lektor PL

Nieodwracalne 2002 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20021h 37m

W 2002 roku postanowiliśmy z przyjacielem udać się do lokalnego multipleksu na późny film. Nie sprawdzaliśmy, co jest grane, ani nie obchodziło nas to; to było po prostu coś dla dwóch znudzonych studentów college’u w ponurą wiosenną noc. Wybraliśmy film na chybił trafił i po wejściu do ciemniejącego teatru zauważyliśmy, że byliśmy zupełnie sami.

Nieco ponad półtorej godziny później zostawiliśmy ten pokaz Nieodwracalnego , wiedząc dlaczego. Przysiągłem też, że nigdy więcej nie obejrzę filmu Gaspara Noé, przysięgę, którą złamałem po wielu wahaniach związanych z tym filmem WTF.

Dlaczego złożyłem tę przysięgę, a co za tym idzie, co sprawia, że ​​Nieodwracalne jest tak szalone, pytasz mój hipotetyczny czytelniku? Z pewnością nie jest to zły film. Był kandydatem do wielu nagród, wszedł do Złotej Palmy w Cannes w 2002 roku i faktycznie zdobył wyróżnienia w Sztokholmie, Australii i San Diego (a poza tym jestem człowiekiem, który dobrowolnie oglądał wielokrotnie Killer Tomatoes Strike Back ).

I nie jest to najbardziej ponury, najbardziej brutalny film, jaki kiedykolwiek nakręcono, chociaż z pewnością jest tam pod względem czystej przerażającej chęci pokazania głębi brutalności. Mówiąc najprościej, Irréversible sprawił, że poczułem się chory. I nie mam na myśli moralności czy estetyki, chodzi mi o to, że sam film jest celowo zaprojektowany, by powodować fizyczne mdłości i dyskomfort, i odnosi sukces.

Genre: Dramat, Kryminał, Tajemnica, Thriller

Director: Gaspar Noé

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy