Background
Image Pierwszy człowiek 2018 Lektor PL

Pierwszy człowiek 2018 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20182h 21m

Biografia o życiu legendarnego amerykańskiego astronauty Neila Armstronga z lat 1961-1969, w drodze do stania się pierwszym człowiekiem, który kroczy po Księżycu. Odkrywając poświęcenie i koszty Nacji i Neila podczas jednej z najniebezpieczniejszych misji w historii podróży kosmicznych

Początkowo reżyserował film Clint Eastwood .

Pierwszym wyborem Damiena Chazelle w roli Neila Armstronga był zawsze Ryan Gosling . Mówiono nawet, że Gosling był związany z projektem w fazie jego opracowywania, ale nic oficjalnie nie zostało potwierdzone. Dopiero po tym, jak Gosling zrobił La La Land (2016) z Chazelle’em, Gosling oficjalnie podpisał się, by wykonać projekt.

To będzie pierwszy film w reżyserii Damiena Chazelle, w którym nie napisał scenariusza.

James R. Hansen , autor książki Pierwszy człowiek: życie Neila A. Armstronga (Simon i Schuster, 2005, 2012), jest dwukrotnym kandydatem do nagrody Pulitzera w historii. Jego książka pt. Spaceflight Revolution z 1995 roku: NASA Langley Research Center od Sputnika po Apollo została nominowana do Pulitzera przez Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej, jedyny raz, kiedy NASA kiedykolwiek nominowała książkę do nagrody.

To będzie czwarta współpraca Damiena Chazelle i Justina Hurwitza, z której trzema pierwszymi są Guy and Madeline na ławce w parku (2009), Whiplash (2014) i La La Land(2016).

Część filmu została nakręcona na kamery IMAX 70mm i miałby rozszerzony współczynnik proporcji podczas sekwencji wybranych wyłącznie w kinach IMAX, zanim Universal zdecyduje się nie tworzyć żadnych druków IMAX 70mm do dystrybucji.

First Man

Genre: Dramat, Historyczny

Director: Damien Chazelle

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy