Background
Image Priscilla 2024 Lektor PL

Priscilla 2024 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20231h 50m

Niewielu reżyserów ma taki talent jak Sofia Coppola, jeśli chodzi o uchwycenie bardzo specyficznego spojrzenia na świat widziany przez kraty złoconej klatki w Priscilla cały film.

Najpierw nuda pięciogwiazdkowego hotelu „ Między słowami ” (2003), potem ozdobione wstążkami więzienie przywilejów w „Marii Antoninie” (2006), a teraz ciemna strona bajki w „ Pryscylli ”.

Coppola przywołuje na myśl dokuczliwą samotność i izolację kobiet, które mają jednocześnie wszystko i nic.

W tym przypadku kobietą jest dziewczyna. Priscilla Beaulieu – wspaniała Cailee Spaeny, całkowicie przekonująca zarówno jako dziewczynka, jak i dorosła Priscilla – ma zaledwie 14 lat, kiedy po raz pierwszy spotyka supergwiazdę rock’n’rolla Elvisa Presleya (Jacob Elordi) na imprezie w jego domu w pobliżu bazy armii amerykańskiej na Zachodzie Niemcy.

Nic dziwnego, że jest oczarowana. I kto może ją winić? Elordi wykorzystuje intrygujące, donkiszotowskie okrucieństwo ukryte pod błyskotliwą charyzmą; jego Elvis jest mroczniejszą, bardziej niebezpiecznie skomplikowaną kreacją niż słoneczna wersja Austina Butlera w Elvisie Baza Luhrmanna.

Normalne życie i codzienna rutyna w szkole tracą wszelki sens, gdy Priscilla doświadczyła rozbłysku słonecznego uwagi Elvisa. Wszystko, od użytkowego, wojskowego domu rodziny Beaulieu po jakość światła w pokojach, która ją dusi, wydaje się nudniejsze i ciemniejsze, gdy Elvisa nie ma w pobliżu.

Genre: Dramat, Romans

Director: Andrew M. Robinson, Aric Dupere, Roman Coppola, Sofia Coppola

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy