backdrop
proceder cały film

Proceder 2019 Cały film Online

20192h 17m

Cały film Proceder to historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem – pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania.

Co myślę o Chada cały film?

Chada działalność artystyczną rozpoczął jako nastolatek. W wieku siedemnastu lat nagrał debiutancki utwór „W-WA miasto stołeczne”. Rok później wystąpił gościnnie na płycie warszawskiej Molesta Ewenement pt. Skandal. Raper wystąpił w trzech utworach. Na przełomie lat 1998–1999 Chada wraz z Kaczym założył duet Proceder, którego wspólny album mimo zapowiedzi nie został nigdy wydany. W latach 1998–2000 Chada współpracował z DJ 600V, w efekcie której utwory rapera znalazły się na takich płytach, jak SzejsetkilovoltStyl reprezentacji pierwszej ligi czy Hiphopowy raport z osiedla 2000. Po długiej nieobecności na scenie Chada zaangażował się w realizację albumu razem z białostockim raperem znanym jako Pih. Wspólna płyta raperów pt. O Nas, Dla Was ukazała się w 2003.

 

Zawsze chciałem, żeby zrobili coś o polskim rapie. Biografia Chady się do tego nadaje, już nawet nie tylko ze względu na jego osobę, ale też był w rapie prawie od samego początku, współpracował z wieloma innymi. Film jest podobny do Jesteś Bogiem .Mam nadzieję, że nie pójdą tylko w stronę życia Chady, ale też odwzorują dobrze klimat polskiego rapu, lata dziewięćdziesiąte. Amerykański rap doczekał się Straight Outta Compton, który był nie tylko biografią NWA, ale też dobrą lekcją historii dla tej muzyki. Mam nadzieję, że tutaj też pójdą w tym kierunku.

Genre: Biograficzny

Director: Michał Węgrzyn

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Polecane filmy


Życzymy miłego seansu!