Background
Image Silent Twins 2022 Lektor PL

Silent Twins 2022 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20221h 53m

W latach 70. siostry June i Jennifer Gibbons były częścią jedynej rodziny Blacków w ich małym walijskim miasteczku. Doświadczyli rasizmu w szkole i ostatecznie zostali zinstytucjonalizowani na 11 lat w znanym szpitalu psychiatrycznym w Wielkiej Brytanii.

W „The Silent Twins”, nowym filmie o siostrach, Letitia Wright gra potulną June, a Tamara Lawrance gra Jennifer, alfę, która ma skłonność do bójek; obaj aktorzy wcielają się w swoje postacie z niuansami, portretami chorób psychicznych, które unikają melodramatycznych klisz. Aktorzy grający siostry Gibbons jako dziewczęta (Leah Mondesir-Simmonds i Eva-Arianna Baxter) idą w ich ślady.

W filmie bliźniaczki nie rozmawiają ze swoimi rodzicami imigrantami z Barbadosu, rodzeństwem, kolegami z klasy czy nauczycielami — okopują się w czasem rzeczywistym, czasem wyimaginowanym świecie, do którego nikt inny nie ma dostępu.

Reżyserka Agnieszka Smoczyńska („ Córka ”) stara się wydobyć napiętą więź June i Jennifer za pomocą głosu ich wewnętrznych myśli i animacji poklatkowych z upiornymi lalkami, które przedstawiają pisane przez dziewczyny fikcje. Ale te elementy same w sobie jawią się jako abstrakcyjne łamigłówki i niewiele pomagają widzom zrozumieć, kim naprawdę są dziewczyny.

Genre: Dramat

Director: Agnieszka Smoczyńska

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy