Background
Image Sisu 2023 Lektor PL

Sisu 2023 Lektor PL Cały film Online na Filman, Cda

20231h 31m

Trochę trudno jest powiedzieć, że super-brutalna, super-zabawna komedia akcji Sisu z zabijaniem nazistów ma poważną wadę , ale kiedy jest to coś, o czym filmowcy robią tak wielką sprawę, wydaje się, że konieczne jest naprawienie błędu.

„Sisu”, jak wyjaśnia jedna z postaci ciężarówce pełnej sterroryzowanych i bardzo, bardzo, bardzo zdecydowanie skazanych na zagładę nazistów, to fińskie słowo, które reprezentuje nieprzetłumaczalne pojęcie, które odnosi się do ponurej determinacji, by wykonać zadanie.

Właściwie bardzo łatwo to przetłumaczyć: krwawy umysł. Aatami Korpi (Tommila) jest niezwykle krwiożerczy. Trzeba być cholernie upartym, żeby szukać złota w bagnistych, odległych częściach Laponii.

Trzeba być wyjątkowo krwawym na umyśle, aby wykopać to złoto z błota i błota, a następnie przetransportować je konno obok wycofujących się żołnierzy Wehrmachtu i SS, a następnie zabić tych samych Wehrmacht i SS, którzy próbują ukraść to złoto.

I ma krwawe umysły, ponieważ zdecydowanie ma krew na głowie, zabijając nazistów wszystkim, co wpadnie mu w ręce – niezależnie od tego, czy będzie to jego zaufany kilof, nóż myśliwski, pistolet, miny lądowe, przypadkowe kawałki metalu czy gąsienice czołgów. Najważniejsze, że naziści zginęli. I poplamione. I zdekapitowany. I za każdym razem robi się coraz zabawniej.

Genre: Akcja, Wojenny

Director: Jalmari Helander, Jani Pinomaa, Minna Hyypiö, Olli Kasper, Pia Nurmi, Tuula Nikkola

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cast:
View MoreView Less

Polecane filmy